Çankırı değerlendi..

service

Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Berakatuhu..Allah’ın selamı vermek sünnet ve almak farzdır diyerek başlıyorum cümlelerime..

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan geçirmiş olduğu mide kanaması teşhisi ile Ankara’da midesinden başarılı bir operasyon geçiren Valimiz Vahdettin Özcana geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Çankırı Daireleri değerlendi!

Şuanda Çankırı daire fiyatlarına bakıldığında 1+1 700 TL kiraya veriliyor, Bu fiyat artışının birinci sebebi yurt sorunudur. Hatta bunu anlatan sizlere bir olayı anlatacağım…

..Evet geçen gün Çankırı’da dükkanı ve 3 tane evi olan bir ağabey ile görüştüm, Ben ona işler güçler nasıl dediğimde “Hangi işi” dedi..

Şaşırdım!

Ağabey kaç tane işin var dedim esprili bir şekilde ardından yanıtı bu oldu, “Esnaflıktan çok kazanamıyorum, 2 tane evi kiraya veriyorum 1000 TL oradan bana gelir geliyor, gelen gelirlerle idare ediyoruz..

Artık, Çankırı gelir gelecek fikirler üretiyor. Bunun gidişatı iyi olmadığını söylüyor cümlelerime Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem ateşinden kurtuluştur.

Her mü’min namazı, orucu, iyilikleri hizmetleri ve duâsıyla bu rahmet ve bereketten nasibini almaya çalışır. Bilerek veya bilmeyerek yapmış olduğu günahları için Allah’tan af diler. Rabbine niyazda bulunur.
Cenâb-ı Hak da kulunun bu samimi dua ve niyazını karşılıksız bırakmaz, günahlarını affeder.

Ahmet Şevki, orucu anlatan yazısında ne güzel söylemiştir: Oruç meşru bir mahrumiyet, açlık ile terbiye ve Allah’a boyun eğmedir. Allah’ın em­rettiği her farzın bir hikmeti vardır. Orucun dıştan bakışta eziyet gibi ol­duğu görülse de içinde rahmet vardır. Oruç şefkat duygusunu geliştirir, hayır yapmaya teşvik eder, kibri kırar, sabrı öğretir ve iyiliğe alıştırır.

Sürekli tok olan ve lüks içinde yaşayan kimse oruç tutunca acıkıp mahrumiyet içinde kaldığı vakit, yokluğun ve açlığın acısının nasıl ol­duğunu tam anlamı ile bilir.

Bütün bu anlattıklarımız kudsi hadisteki “Orucun Allah ile kul arasında bir sır” olduğunu bildiren ifadenin ne kadar yerinde olduğunu ortaya koymaktadır. Yaratıcısı ile arasındaki bu sırra riayet eden oruç-sevabını bol bol vermeyi Cenab-ı Hak üstlenmektedir.

Sözlerime son verirken Medya Çankırı köşe yazarımız Necati Keskin ağabeyimiz yazmış olduğu “Korgun’da Eski Ramazanlar” yazısını okumanız dileklerimle.

Prof. Dr. Ahmed Şerbasi hocamıza katkılarından dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Çankırı değerlendi..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Taha’cığım Çankırı değerlerdi yazınızı kelime kelime okudum. Yaşın itibariyle zaman gelecek bu köşelere sığmayacaksın inşallah. Bu Ülkede seninle aynı yaşıt köşe yazarı olan ve memleketin sorunlarıyla ilgilenen bulunduğunu sanmıyorum. Ayrıca yazıma atıfta bulunmuşsun. Teşekkür ederim. Senin de orucunun kabul olması dileğiyle sağlık, mutluluk, çalışmalarında başarılar dilerim.

    Cevapla
Bizi Takip Edin