18 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hırsız yakalandı

featured
service

 

Çankırı Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, hırsızlık suçlarından toplam 18 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan şahsı yakaladı. Şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyetten yapılan açıklama şöyle:

“Kamu Düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanması büyük önem arz etmektedir. Kolluk birimleri, kanunun kendisine tanıdığı yetki ve sorumluluk çerçevesinde sahip olduğu imkânları da kullanarak bu konudaki çalışmalarını kesintisiz olarak gerçekleştirmektedir.

Aranan şahısların yakalanmasında etkinliğin artırılması ve süratle adalete teslim edilmelerinin sağlanmasına yönelik Asayiş Şube Müdürlüğümüzce çeşitli Hırsızlık suçundan cezaevi firarisi olarak aranan H.H.Y isimli şansın Ankara iline seyahat ettiği bilgisine ulaşılmış, bahse konu araç ilimiz merkezinde ekiplerimizce durdurulmuş, şahıs ekiplerimize başkasına ait kimlik ibraz etmiş, ekiplerimizin titiz çalışması sonucu şahsın H.H.Y olduğu, şahsın yapılan UYAP sorgusunda çeşitli Hırsızlık suçlarından toplam 18 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla arandığı görülmüş şahıs gerekli işlemler için adli makamlara sevki yapılarak Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklanıp İlimiz kapalı cezaevine teslim edilmiştir. Ayrıca şahsa başkasına ait kimlik bilgilerini kullanma suçundan adli tahkikat yapılmıştır.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacı ile önleyici ve adli kolluk tedbirleri kapsamında suç ve suçluyla mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalar devam etmektedir.”

18 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hırsız yakalandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin