Aybars Şentürk Medya Çankırı’ya konuştu!

featured
service
Seçimin nabzını Medya Çankırı haber sitesinden takip edebilirsiniz. Medya Çankırı Haber sitesinin Genel Koordinatörü Taha Doğanay, 28. Dönem Büyük Birlik Partisi Milletvekili Aday Adayı Aybars Şentürk ile bir röportaj yaptı.

 

1) BİZE KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

4 Mayıs 1982 Çankırı Doğumluyum. İlkokulumu Cumhuriyet İlkokulu, Ortaokulu İmam Hatip ve Liseyi de Yapraklı Sağlık Meslek Lisesinde Bitirdim. Halen Anadolu Üniversitesinde eğitimim devam ediyor. Çankırıda uzun yıllardır ticaretle uraşıyorum. Şuan başta Çankırı Gazozu ve Hazımiye Medrese Gazozcusu olmak üzere bünyesinde birçok işletme olan Altıokka şirketler grubunun yönetim kurulu başkanlığını yürütüyorum. Evliyim ve iki çocuğum bulunuyor.

2) KAÇ YILDIR SİYASETİN İÇİNDESİNİZ?

Rahmetli babamdan dolayı siyasetin içerisinde doğmuşum. Ama aktif olarak 96 yılında Ülkü Ocaklarının bir mensubu olarak siyasete atıldım. O gün bugündür İlayi Kelimetullah Nizamı Alem davasına olan inancımda kırılma olmadan hizmet etmeye çalışıyorum.

3) ÖRNEK ALDIĞINIZ SİYASETÇİ VARMI?

Tabi. Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu benim için vazgeçilmezdir. Onun davaya olan samimiyeti ve kirlenmiş siyasetin içerisinde temiz kalabilmeyi başarmış olması bana da iyi bir motive kaynağı oluyor. Onun dışında Türk İslam coğrafyasında birkaç isim daha var bunlarında içinde en önemlilerinden bir tanesi Aliya İzzetbegoviç’tir.

4) ÇANKIRI İÇİN DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR?

Şimdi Çankırı bizim için kutsal bir vatan toprağı. Önemli bir Selçuklu şehri. Fakat Cumhuriyetin ilanından sonraki süreçte siyasi çekişmeler sebebi ile Ankara, Karabük, Kastamonu sonradan il olmasına rağmen Kırıkkale arasında sıkıştırılmış yetim şehrimiz.

Çankırılı olup ta; Çankırı nerede? Öyle bir şehir mi var? Ankara’nın İlçesi mi gibi sorulara muhatap olmayan yoktur. Bu beni bir Çankırılı olarak üzüyor bir siyasetçi olarak mahcup ediyor. Çankırının bunları hak etmediğini düşünüyorum.

BBP olarak doğru yapılana doğru yanlışa da yanlış demek gibi bir siyasi çizgimiz var. Bu minvalde şuan Çankırı belediyesi ve bazı ilçe belediyelerimiz kasaba belediyesi zihniyetinden sıyrılarak şehir belediyeciliği yapıyor bu çalışmaları da destekliyoruz. Ama yetmez Şehrimiz için daha çok çalışmamız gerekiyor.

5) ÇANKIRILILARA SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MIDIR?

Çankırılı hemşehrilerimiz şunu çok iyi bilsin ki Üniversite ve lastik fabrikasına dayalı ekonomik bir sistem bizi daima şehrimizden göç etmeye doğduğumuz toprakları terk ederek başka şehirlerde yaşamaya mahkum edecektir. Çankırı tarım ve tarım sanayisi üzerine yaılacak projeler ve kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması ile ancak yeni ve refah seviyesi yüksek iş sahalarına kavuşabilir. Ayrıca şehrimiz için önemli tehlikelerden bir taneside ekonomik sıkıntılar ve eğitimin kalitesizliği ile birlikte ahlaki yozlaşmanın ilerlemesidir.

Biz Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti Büyük Birlik Partisi olarak şehrimiz için hertürlü sıkıntı ve problemi çözebilmek adına çalışacağımızı taahhüt ediyoruz.

6) NEDEN ADAY ADAYI OLDUNUZ?

Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlunu tanıdıktan sonra onun uğruna şehadete yürüdüğü davanın bir parçası olmak istedim. Adriyatikten çin seddine kadar olan bu Türk İslam coğrafyasındaki mazlum milletlerimiz için benimde bir safım olsun istedim. Ayrıca yaşadığım şehrime bir vefa borcu taşıyorum. Bu borcumu mecliste şehrimin hak ettiklerini alabilmesi için mücadele ederek ödemek istiyorum.

Aybars bey bize röportaj için zaman ayırdığınız ve gösterdiğiniz yakın ilgi nedeniyle için teşekkür ederiz…

Aybars Şentürk Medya Çankırı’ya konuştu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin