Başkan Esen: Belediyeyi 100 milyon lira borçla devraldık, 75 milyon lirasını ödedik

featured
service

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” toplantısı 13 Kasım 2021 Cumartesi günü Koç Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, belediyeyi 100 milyon lira borçla devraldıklarını, tüm zorluklara rağmen 75 milyon lirasını ödediklerini açıkladı.

Pandeminin tüm Türkiye’yi olumsuz etkilediğini belirterek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Belediye başkanlarının görevleri bulunduğu ilde, ilçede, beldede yaşayan halkın yaşam konforunu ve kalitesini artırabilmek için sosyal, kültürel ve fiziki hizmetler sunabilmek akabinde de gelecek nesillere en iyi şekilde aktarabilmek şeklindedir.  Bizlerde bunun mücadelesini verdik. Bütün plan ve programlarımızı ona göre yaptık. Fakat hesap etmediğimiz bir şey çıktı ortaya. Yüzyılda gelebilecek, Covid- 19 dediğimiz hastalık maalesef bizim dönemimizi buldu” dedi.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen çalışmalarını sürdürdüklerini de aktaran Başkan Esen, “Yolu doğru olanın yükü de ağır olurmuş. Bugüne kadar hayatımda hiçbir şeyden yüksünmedim ve hiçbir bahanenin arkasına saklanmadım. Bu zor şartlarda dahi hamdolsun ekonomik anlamda durumu en kötü belediyelerden bir tanesiydik. Çok şükür bugün itibariyle Türkiye’nin ekonomik anlamda en iyi belediyelerinden bir tanesi olduk. Bu süreçte esnaflarımız çok sıkıntılar çekti. Maalesef eğitim alanında çok zorluklar çekildi. Evlatlarımız ve çocuklarımız uzaktan eğitime maruz kaldı. Akabinde 3. Sıraya koymamız gerekirse il belediyeleri de sıkıntı çekti. Buna rağmen hiçbir personelimize bir gün sonra maaşını ödemedik. Esnafımıza da hamdolsun 1,5 aydır faturamız yok. Alımları ve ihaleleri kendi bütçesinden nakit olarak yapan nadir belediyelerden bir tanesiyiz” dedi.

100 Milyon lirayı aşan borç devraldıklarını vurgulayan Başkan Esen, “Belediyeyi, 100 milyon lirayı aşan bir borçla devralmıştık. Ve akabinde hala arkadan gelen borçlar çıkıyor. Bugün çok şükür; bunun 75 milyonunu ödedik. Bu zor sürece rağmen. Yapılmayan ya da yapılamaz denen projelerin çoğunu gerçekleştirdik. Allah nasip ederse 2022 yılında da devamını getirip halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 

Başkan Esen: Belediyeyi 100 milyon lira borçla devraldık, 75 milyon lirasını ödedik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin