Belediye Başkanının makam aracı vatandaşın hizmetinde

featured
service

Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, makam aracını ihtiyacı olan vatandaşların kullanımı için tahsis ettiğini duyurdu. Bunun üzerine özellikle şehir dışındaki hastane işleri için belediyeye başvuran vatandaşlara, şoförüyle birlikte makam aracı tahsis edildi. Vatandaşlar özellikle şehir dışındaki hastane işleri için makam aracını kullanmaya başladı.

İhtiyacı olan vatandaşların mağdur olmaması için makam aracını tahsis ettiğini belirten Özcan, “Bu makamlar emanettir, beytülmaldir. Şabanözü’müzde aracı olmayan, imkanı olmayan vatandaşlarımızın şehir dışında acil işlerinde, hastane ve benzeri yerler için makam aracımızı tahsis ettik.” dedi.

Uygulamayı vatandaşların çok beğendiğini ve talep olduğunu ifade eden Özcan, “Genelde hastane işi, acil işler ve cenaze işleri için talep oluyor. Ağırlık olarak şehir dışı için kullanılıyor. Vatandaşlarımız da bu hizmeti suiistimal etmiyor. Allah razı olsun hepsinden. Bu makamlar geçici. Belediye imkanlarının hepsini vatandaşlarımız için kullanıyoruz. Araçlarımız, imkanlarımız tüm olanaklarımız vatandaşlarımızın emrinde. Vatandaşlarımız da bunun bilincinde. İmkanı olmayan, aracı olmayan vatandaşlarımız bu konuda bize talepte bulunuyor. Biz de bu talepleri yerine getiriyoruz. Herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Şoförümüzle birlikte istedikleri yere Türkiye’nin her yerine biz onları ulaştırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Hasta çocuğunu tedavi için Ankara’ya götürmek zorunda kalan ve makam aracını kullanan iki çocuk annesi Nihal Barun, başkan Faik Özcan’a hizmetinden ötürü teşekkür etti.

Barun, “Arabamız olmadığından zorlanıyorduk.  Ankara’ya gidip gelmemiz üç dört günümüzü alıyordu. Çocukların okulları kalıyordu. Kızım onkoloji hastası, kontrolleri oluyor. Sabah saat 8’de Ankara’da olmamız gerekiyor. Birgün önce gitmemiz gerektiği durumlar oluyordu. Ertesi günü sabah erkenden yollara düşüyorduk. O gün hastanede akşama kadar işimiz bitmiyordu, arabayı kaçırıyorduk. Yani bir Ankara’ya gidip gelmek 3 günümü alıyordu benim. En çok ben sevindim böyle bir hizmet olduğuna. Allah razı olsun çok güzel bir şey düşünmüşler. Yani bundan iyisi de olamazdı.” dedi.

Mahmudiye mahallesi muhtarı Satılmış Özer de “Başkanımız aracını gece gündüz demeden vatandaşların hizmetine sunuyor. Kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Belediye Başkanının makam aracı vatandaşın hizmetinde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin