Birlikspor, Ankara Barosu’nu 3-0 yendi

featured
service

Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig Erkekler 3. Grupta Ankara Barosu ile deplasmanda karşı karşıya gelen Kızılırmak Belediyesi Çankırı Birlikspor, rakibini 3-0 yenerek liderliğini sürdürdü.

Turuncu Siyahlılar Ankara Beştepe Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden, 18-25, 22-25 ve 20-25’lik setlerle sahadan 3-0 galip ayrıldı.

Filenin yarenleri ligin üçüncü haftasında Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonu’nda 13 Kasım Pazar günü saat 14.00’da Ziraat Bank Kulübünü ağırlayacak.

İki hafta sonunda elde ettiği 6 puan ile liderliğini sürdüren Kızılırmak Belediyesi Çankırı Birlikspor, güçlü rakibi Ziraat Bank’ı ev sahibi olmanın avantajını kullanarak yenmeyi hedefliyor.

Ankara Barosu maçının ardından değerlendirmelerde bulunan Kulüp Genel Menajeri Engin Oğuz Koçu “Takımımızı tebrik ediyorum. Yüreklerini ortaya koydular. Sahaya galibiyet için çıktılar ve net bir galibiyet elde ettiler. Herkes verilen görevi layıkıyla yerine getirdi. Yönetimi, teknik ekibi ve oyuncular iyi bir hava yakaladılar. Bu şekilde devam eder ve genç oyuncularımızda yeteneklerinin üstüne biraz daha koyarlarsa biz iyi bir takımız. Maç oynadıkça takımızın ritmi daha üst seviyeye taşınacaktır. Rakiplerimizi iyi analiz edip maçlara öyle hazırlanıyoruz. İnşallah sonu güzel olur.” dedi.

Konuşmasına Birlikspor Kulübü hakkında devam eden Oğuz Koçu “Çankırı Birlikspor Kulübü voleybol camiasında mütevazi bir duruş sergiliyor. Üçüncü sezonuna çıkan Çankırı temsilcisi Voleybol camiasında bilinen bir kulüp olmanın ötesinde güvenli bir kapı oldu. Sezon başında kulübümüzle anlaşmak ve bizde oynamak için beklentimizin üstünde sporcu kapımızı çaldı. Bunun sebebi ise kulübümüzün çizgisi ve sergilediği duruştur. Kulüp, kimseye yerine getiremeyeceği vaatte bulunmuyor. İmkânlar ölçüsünde bir teklif sunuyor, onu da yerine getiriyor. Bu davranış sporculara güven veriyor. Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal’a bir voleybolcu olarak teşekkür etmek istiyorum. Çankırı voleyboluna isim sponsorluğu ile Çankırı Birlikspor ’un 3. sezona çıkması için katkıda bulundu. Kulüp Başkanı Talip Dönmez ve Yönetim Kurulu Üyeleri de mesaisinin büyük çoğunluğunu kulüp için harcıyorlar. İleriye yönelik planlarımız var. Altyapıya önem veren bir yönetim var. Bizim için büyük bir şans. Voleybol antrenörleri olarak bu fırsatı iyi değerlendirmemiz lazım. Çankırı’nın çocukları için, gelecekleri için çok çalışmamız gerekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Birlikspor, Ankara Barosu’nu 3-0 yendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin