Çankırı’da 100 bin kişi afetler konusunda bilgilendirilecek

featured
service

İçişleri Bakanlığınca 2021 yılının “Afet Eğitim Yılı” ilan edilmesi nedeniyle Türkiye genelinde afet eğitimleri başladı. Gerçekleştirilen eylem planı çerçevesinde ilimizde de Ahmet Yesevi Camii Meydanı’na “AFAD Farkındalık Eğitim Çadırı” kuruldu. 

 

Afet eğitim yılı faaliyetleri kapsamında oluşturulan AFAD Farkındalık Eğitim Çadırında vatandaşlara, AFAD yetkilileri ve gönüllüler tarafından çeşitli bilgilendirmelerde bulunuluyor.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Çankırı Şubesi tarafından mobil haberleşme aracı ile ekiplerin haberleşmesi sağlandı. TRAC Çankırı Şube Başkanı Hasan Büyükurvaylı, mobil haberleşme aracı ile ilgili Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ı bilgilendirdi.

Vali Ayaz AFAD gönüllüleri ve afet bilinci için yapılan etkinlikleri inceledikten sonra açıklamada bulundu.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “AFAD il müdürlüğümüz tarafından kurulan afet eğitim çadırımızı ziyaret ettik. Öncelikle tüm vatandaşlarımızın bu afet eğitim çadırına ilgi göstermelerini bekliyoruz. 2021 yılı bakanlığımız tarafından afet eğitim yılı olarak ilan edildi. Bu yıl boyunca ilimizde hem çevrimiçi olarak hem de elden geldiğince yüz yüze eğitimler vermeye devam edeceğiz. Hem ülkemiz bir afet ülkesi farklı afetlere zaman zaman maruz kalıyoruz. Hem de ilimizde öncelikle deprem olmak üzere farklı afetlere maruz kalma riskini taşıyor. Onun için bu konun önemini bir kere daha altını çizmek istiyoruz” dedi.

AFAD il Müdürü Abdullah Özçelik, Türkiye genelinde yıl sonuna kadar 55 milyon, Çankırı genelinde ise 100 bin kişiye eğitim vermeyi amaçladıklarını, eğitim için il merkezinde kurulan AFAD Farkındalık Eğitim Çadırı faaliyetlerine önümüzde ki aylarda ilçeler ve köylerde de devam edeceklerini belirtti.

Çankırı’da 100 bin kişi afetler konusunda bilgilendirilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin