Çankırı’da 29 Ekim Coşkusu

featured
service

Çankırı’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü münasebetiyle Çankırı Valiliği’nde program düzenlendi.

Düzenlenen program kapsamında Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, gelen tebrikleri kabul etti. Daha sonrasında günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan Vali Ayaz, “Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ünde ifade ettiği gibi Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare cumhuriyet idaresidir.” dedi.

Cumhuriyetin kuruluşunun asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeni doğuşunun nişanesid olduğunu aktaran Vali Ayaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yaklaşık 100 yıl önce onca yokluk içinde verilmiş büyük bir mücadele kazanılış büyük bir zafer sonrasında kurulmuş olan cumhuriyet bizlere ve hali hazırda, sizler, çalışma arkadaşlarımıza emanet edilmiş durumda. Tabiî ki bundan sonra dönemde bizlere düşen cumhuriyetin bugünlere gelmesinde emeği geçenler olduğu gibi elimizden gelenin en iyisini el birliği içerisinde daha güzel günlere, daha müreffeh günlere gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle ‘muasır medeniyetler düzeyine’ hep birlikte ulaşmak ve ötesini gerçekleştirmek olacaktır.

İnşallah devletimiz emin adımlarda 2023 hedeflerine hep birlikte yürümekte. Bizlerde bu yürüyüşün bir parçası olmaktan gurur duymaktayız. Tabiî ki gençlik şu anki en büyük önceliğimiz. Bizlerden daha iyi, daha donanımlı, geleceğe daha hazır, dünyayı daha iyi okuyan daha iyi uyumlu ülkemizin kültürünü, milletini, maneviyatını ayağının biri Anadolu’da diğeri dünyanın her ucuna basan nesiller olarak yetiştirmekte bizim en büyük önceliğimiz. Ama bizim gençlere güvenimiz tam. İnşallah gençlin cumhuriyeti kuran ve bugünlere gelmesini sağlayan  canıyla, kanıyla, malıyla emeğiyle mücadele  ortaya koyan nesillere layık bir şekilde devletimizi güzel yarınlara taşıyacaktır. Hem dünyanın hem ülkemizin zor günlerden geçtiği bu dönemde cumhuriyetin kuruluşunun 97. Yılına ulaşmanın haklı gururunu taşıdığımızı ifade etmek istiyorum. Tüm hemşehrilerimizin bayramını tebrik ediyorum.”

Vali Ayaz’ın konuşmasının ardından kurum ve sivil toplum kuruluşlarınca Türk bayraklarıyla donatılmış araç korteji düzenlendi.

Programa Vali Ayaz’ın yanı sıra AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Uğur Bay, Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Arı, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Şahin Bayhan, Akın Karagöz, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, şehitlerimizin aileleri ve gaziler katıldı.

""

""

""

""

""

""

""

""

""

Çankırı’da 29 Ekim Coşkusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin