Çankırı’da Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası yapıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı’da, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen “2021 Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri” müsabakaları yapıldı

 

Kurşunlu ilçesi Kapalı Spor Salonu’nda 23 ilden 66 sporcunun katılımıyla 28 Temmuz Çarşamba günü başlayan “2021 Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası” gerçekleştirildi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen bilek güreşi müsabakaları Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde gerçekleştirdi. Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı organizasyonda 23 ilden 66 sporcu yer alırken başarılı olanlar da milli takımda ve uluslararası müsabakalarda ülkeyi temsil edecek.

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, yaptığı açıklamada, “Bilek güreşi branşımız hem dünya şampiyonları hem Avrupa şampiyonları çıkartmış çok önemli ve başarılı branşımız. Bileğimizin gücünü dünyaya ve Avrupa’ya kabul ettirmiş bir branşız. Çok güzel bir ortamda gerçekleşiyor bilek güreşi organizasyonları. Burada şampiyon olan arkadaşlarımız, teknik kurulumuzun süzgecinden geçerek uluslararası yarışmalara gidip gidemeyecekleri konusunda bir değerlendirmeye tabii tutulacaklardır. Şimdi diğer hedefimiz 56 sporcu ile ülkemizi temsil edeceğimiz Tokyo Paralimpik Oyunları’na gideceğiz. 19 Ağustos’ta Tokyo’ya gideceğiz. Olimpiyat Oyunları bittikten sonra engellilerin paralimpik oyunları başlıyor. Orada da madalyalarla inşallah ülkemize güzel haberler ulaştırmaya çalışacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Şakir Kaymak ise şunları söyledi:

“Türkiye Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Türkiye seçmeleri ve Türkiye şampiyonasının ev sahipliğini bu sene Kurşunlu’da yapıyoruz. Bu bir tarihte ilk oluyor. Bu müsabakalar ilk defa bir ilçede yapılıyor. Biz bundan mutluluk ve gurur duyuyoruz. İlçede yapılması için girişimlerde bulunduk.  Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu olan sporcularımız var. İlçemizde otel ve sosyal alt yapılar salon altyapısı yeterli. Şuana kadarda gayet güzel geçiyor. Sporcularımız ve antrenörlerimiz gayet mutlu. Yaklaşık 150 misafirimizi ağırlıyoruz. Yarışmaya katılan olan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ise şunları kaydetti: “Kurşunlu ilçemizde Bedensel Engelliler Bilek Güreşi müsabakalarını yapmaktayız. Bu müsabakaların öncelikle ilçemizde yapılmasına katkı sağlayanlara teşekkür ederim. Bu tür organizasyonların ilimizde ve ilçelerimizde yapılması ilçelerimizi sosyokültürel yapısına katkı sağlayacaktır. Bizde bu amaçla elimizden geldiği ölçüde benzer etkinlikleri sportif faaliyetleri ve uygun ilçelerimizi de yapmaya çalışıyoruz. Kurşunlu ilçemiz bundan önce alt yapı itibari ile yeterli değildi salonumuz bakımsızdı biz göreve geldiğimiz andan itibaren öncelikle tesislerimizin onarımlarını gerçekleştirdik. Burada da ilçe spor salonumuzun bakım onarımlarını gerçekleştirdik. Şuanda bu ve benzeri faaliyetlere hazır hala getirildi. Bundan sonra farklı faaliyetlerle hem buradaki toplumumuzun hem de sporseverlerin karşısına çıkacağız. Amacımız Çankırı’mızı spor şehri haline getirmek.”

Konuşmaların ardından, dereceye giren sporculara madalyaları Vali Abdullah Ayaz ve diğer protokol tarafından verildi.

Erkekler oturarakta Fatih Çıkmaz (sağ kol 55 kilo), Akın Demir (sağ kol 65 kilo), Gökhan Seven (sağ kol 75 kilo), Mustafa Dinleyici ( sağ kol 75+ kilo) birinci oldu.

Erkekler ayakta, Mehmet Kaya (sağ kol 60 kilo), Kenan Eroğlu (sağ kol 70 kilo), Yılmaz Fazıloğulları (sağ kol 80 kilo), Ömer Aydın (sağ kol 90 kilo), İlhan Memiş (sağ kol 90+ kilo) ilk sırayı aldı.

Kadınlar oturarakta, Oya Aydın (sağ kol 65 kilo), Meryem Yıldırım Sevci (sağ kol 65+ kilo), kadınlar ayakta, Aynur Bozdemir (sağ kol 65 kilo), Hanife Aydın (sağ kol 65+ kilo) birinciliği elde etti.

Erkekler ayakta, Umut Resul İlkılıç (sol kol 55 kilo), Mehmet Kaya (sol kol 60 kilo), Kenan Eroğlu (sol kol 70 kilo), Ahmet Bozdemir (sol kol 80 kilo), Olcay Avşar (sol kol 90 kilo), İlhan Memiş ( sol kol 90+ kilo) ilk sırayı aldı.

Erkekler oturarakta Ferhat Çıkmaz (sol kol 55 kilo), Akın Demir (sol kol 65 kilo), Gökhan Seven (sol kol 75 kilo), Ümit Burunlular (sol kol 75+ kilo) birinci oldu.

Kadınlar oturarakta Oya Aydın (sol kol 65 kilo), Meryem Yıldırım Sevci (sol kol 65+ kilo) birinci olurken kadınlar ayakta Gülçin Savun (sol kol 65 kilo), Zeynep Yılmaz (sol kol 65+ kilo) Sevim Top (sol kol 50 kilo), Sude Naz Cin (sol kol 50+ kilo) ilk sırayı aldı.

 Çankırı’da Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası yapıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin