Çankırıda Okullar Engelli Dostu Oluyor

featured
service

Çankırı’da devlet okullarında eğitim gören engellilerin eğitimlerine daha rahat devam etmelerini sağlamak amacıyla Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Engelsiz Okullar Projesi” KUZKA desteğiyle hayata geçirilecektir.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 2013 Yılı Mali Destek Programları kapsamında desteklenmeye hak kazanan “Engelsiz Okullar Projesi” sözleşmesi için Ajans Genel Sekreterlik makamında imza töreni düzenlendi. Ajans merkez binasında 18 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilen imza törenine Ajans Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi EGRÜR ile Çankırı Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI katılmıştır.

Projenin imza töreninde konuşan YAZICI, proje ile devlet okullarında eğitim gören engelli öğrencilerin önündeki eğitim mekânlarından kaynaklı engellerin ortadan kaldırılmasının hedeflendiğini kaydetti. YAZICI, proje kapsamında engellilerin de diğer bireyler gibi eğitimlerini devam ettirebilmesi için okullarda altyapı çalışmalarının yapılacağını belirterek, “engellilerin kendi okullarına kolay ulaşmalarını sağlayacağı için bu projenin onlar açısından bir mutluluk kaynağı olacağına inanıyorum.” dedi.

Toplam bütçesi 1.062.460 TL olan ve 636.820.43 TL’si (%60) KUZKA tarafından karşılanacak Engelsiz Okullar Projesi 24 ayda tamamlanacak olup; proje kapsamında okullarda engellilere yönelik asansörlerin kurulması, rampaların yapılması, tuvalet ve lavaboların engellilerin kullanıma uygun hale getirilmesi planlanmaktadır.

Çankırıda Okullar Engelli Dostu Oluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin