Çankırı’da uyuşturucuya geçit yok!

featured
service

Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmada bir kişi üzerinde uyuşturucu madde ile yakalandı. Şahsa adli işlem yapıldı.

Emniyetten yapılan bilgilendirme şöyle:

“Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

NSM-KOM Şube Müdürlüklerince 19.03.2021 günü yapılan çalışmalar neticesinde R.T. isimli şahıstan 3,24 gr EROİN, 1,67 gr METAMFETAMİN ve uyuşturucu madde kullanım aparatı ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce R.T. isimli şahısa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Çankırı’da bir kişiden 88 gr uyuşturucu yakalandı 

Çankırı’da Ü.Ç. isimli şahıstan 88,22 gr sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi. Şahsa Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak  maddesinden adli işlem yapıldı.

Emniyetten yapılan açıklama şöyle:

“Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde; NSM-KOM Şube Müdürlüklerince ve Çerkeş İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerinin katılımıyla 14.03.2021 günü yapılan çalışmalar neticesinde Ü.Ç. isimli şahıstan 88,22 gr SENTETİK KANNABİNOİD maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Ü.Ç. isimli şahsa “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.”

Çankırı’da uyuşturucuya geçit yok!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin