Çankırı’da yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi

featured
service

Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde bir adreste yaptığı baskında, 24 kök Hint kenevir bitkisi, 2 kilo 719,53 gr esrar ve 203,3 gr kenevir tohumu ele geçirdi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyetten yapılan bilgilendirme şöyle:

“Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye Geneli yapılan eş zamanlı operasyonda ilimizde tespiti yapılan şahıslardan O.G., M.K.P. ve Y.K. isimli şahıslardan kenevir yetiştirmek için bitki yetiştirme kabinleri, fanlar, havalandırma tesisatları, termometreler, ışıklandırma sistemleri, çeşitli ebatlarda saksılar, hassas terazi vb. çok sayıda malzeme ve 24 kök HİNT KENEVİR BİTKİSİ, 2 kilo 719,53 gr ESRAR ve 203,3 gr KENEVİR TOHUMU ele geçirilerek O.G. ve M.K.P. isimli şahıslar hakkında “2313 SKM” suçundan (Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun), Y.K. isimli şahsa “2313 SKM” suçundan (Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun) ve “TCK-188” suçundan (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) tahkikat yapılarak şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 112 Acil Çağrı Merkezi hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.”

Çankırı’da yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin