Çankırı’dan İzmir’e yardım eli  

featured
service

Çankırı Valiliği koordinesinde hayırseverler tarafından 30 Ekim tarihinde İzmir’de meydana gelen depremden dolayı mağdur durumda olan depremzedelere teslim edilmek amacıyla yardım kampanyası düzenlendi.

Yardım kampanyası kapsamında 229 adet gıda kolisi, 457 adet battaniye ve 5 kutu oyuncak yardım tırına yüklenerek dualar eşliğinde İzmir’e gönderildi.

Çankırı Valiliği önünde düzenlenen törene Vali Abdullah Ayaz, Vali Yardımcıları, kurum müdürleri ve yetkililer katıldı.

Vali Ayaz, İzmir’de üzücü bir deprem yaşadığımızı belirterek, “İzmir’de çok üzücü bir deprem yaşadık. Maalesef 100’ün üzerinde can kaybımız, çok sayıda yaralımız oldu. Yaraların sarılmasında devletimiz bütün imkanlarını seferber etti. Bizde yardım severlerimizin katkılarıyla topladığımız yardımları inşallah buradan uğurlayacağız. Allah tekrarını göstermesin. Allah beterinden korusun. Deprem öldürmüyor esasında insanlar öldürüyor. Elimizden geldiğinde tedbirli olmamız gerekmekte. Çankırı’da deprem kuşağında yer alıyor.  Bu pandemi sürecinde bu işleri yapmak kolay değil ama bundan sonraki süreçte elden geldiğinde yoğun bir çaba içerisine gireceğiz.” dedi.

Koronavirüs vakalarında kent genelinde artış yaşandığını belirten Vali Ayaz, şöyle devam etti:

“Bakanlığımızın yayınladığı genelgeyi paylaştık. Maalesef artık salgın tüm yurda yayılmış durumda. Yayılım hızı artıyor, vefatlar artıyor. O yüzden bir süre sosyal hayata ara verilmesini istiyoruz. Şu 2 haftadır ilçelerimizde çok kötü durumda. Çok ciddi vaka artışlı olan ilçelerimiz var.  Malumunuz uzun bir aradan sonra karantina altına aldığımız Kızılırmak’ta, Ilgaz’da köylerimiz mevcut. Uzun bir süredir karantina kararı almıyorduk ama vaka artışı bizi bu noktaya getirdi. Yani yeni tedbirler ve vatandaşımızın gayretiyle biraz daha disipline oluruz.

Ilgaz ilçe girişinde HES kodu uygulamamız var.  Çankırı, Çerkeş ve Şabanözü girişlerinde yol kontrollerimize devam edeceğiz.

Kapalı mekanlara ağırlık verip oralarda olabilecek riskleri ortadan kaldırmak için gayret ediyoruz. AVM’de havalandırma sistemini de inceledik. Çalışmalarımız, denetlemelerimiz devam edecek.”

Ayaz’ın konuşması sonrasında İl Müftüsü Bürhan Keleş tarafından yapılan dua sonrası yardım tırı İzmir’e gönderildi.

""

""

""

""

Çankırı’dan İzmir’e yardım eli  

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin