Çankırılı sporcumuz Ada Kanat dünya 4’üncüsü oldu

featured
service

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılan Trampolin Cimnastik Dünya Şampiyonası 13/14 yaş gurubunda yarışan Çankırılı sporcumuz Ada Kanat dünya dördüncüsü olarak büyük bir başarı elde etti.

Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası, 13-14 yaş bireysel finallerine kalan sporcumuz Ada Kanat finallerde de güzel performans sergiledi. Genç sporcumuz 49.610 puanla dünya 4’üncüsü oldu.

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Cimnastik ve Tranpolin Antrenörü Berat Demir, sporcusunu tebrik ederek, “Seninle gurur duyuyorum. Ada henüz 13 yaşında ve Dünya 4. Olarak ferdi müsabakasını tamamladı. Dünyaya meydan okudun. Aferin kızım sana. Unutma henüz yeni başlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan yapılan açıklamada ise, “Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası, 13-14 yaş bireysel finallerinde Ada Kanat 49.610 puanla 4’üncü oldu. Sporcumuzu tebrik ederiz.” denildi.

Sporcumuzun babası Bora Kanat da kızıyla gurur duyduğunu ifade ederek, “Katıldığı ilk dünya şampiyonasında şanlı bayrağımızı dalgalandırmayı ve 3.lük madalyasını 0,30 puanla kaçıran, gururum, prensesim, benim canım kızım Dünya 4.sü oldu. Yaşattığı bu duygu için kızıma, takımımıza ve hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Hedef seneye olimpiyatlar.” açıklamasında bulundu.

Çankırılı sporcumuz Ada Kanat dünya 4’üncüsü oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin