ÇANKIRI'NIN EN BÜYÜK PARKI!

featured
service

Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nın Yüzde 90’ı Tamamlandı

Çankırı Belediyesi tarafından Acıçay ile Esentepe arasında inşa edilen Recep Tayyip Erdoğan Parkı inşaatının yüzde doksanı tamamlandı.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dİnç, park içi tesislerin inşasının tamamının bitirildiğini belirterek, ”Çankırı tarihinin en büyük parkı için çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Parkımızın içinde bulunan namazgah, sosyal tesisler, spor tesisleri, restoran gibi tesislerin inşası bitirildi. Şu anda arkadaşlarımız peyzaj döşemeleri için çalışıyorlar” diye konuştu.

galeriye_git1(1)

Parkın ortaya çıkması ile heyecanının daha da arttığını belirten Dinç, ”Esentepe’de ki kıraç alanlara ”18 Milyon Fidan Projesi” kapsamında ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Biz de parkımızın içine bin500 ağaç diktik. Ayrıca 30bin metrekare çimlendirme için çalışmalar başladı. Çalışmalar tamamlandığında bölge yeşil bir alana dönecek” dedi.

Parkın kent insanının sosyal ihtiyaçlarına cevap vereceğini aktaran Dinç, ”Ramazan Ayı gelmeden açılışı yapmayı planlıyoruz. Önemli bir aksilik çıkmaması durumunda, vatandaşlarımıza Esentepe’nin serin havasında iftar ve sahur imkanı sunacağız” şeklinde konuştu.

Dinç, park için yoğum mesai harcayan işçilere de teşekkür etti.

ÇANKIRI'NIN EN BÜYÜK PARKI!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin