Çelik: Çankırı şehir merkezinin en önemli projesi ‘Çevre yolu’

featured
service

2020 yılında yapımına yeniden başlanan Çankırı Çevre yolu çalışmaları pandemi sürecinde de hız kesmeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 358 Milyon liralık yatırım planı ile hayata geçirilen Çankırı Çevre Yolunun  Kenbağ ve Yapraklı mevkilerini birine bağlayan bölgede çalışmalar hızla devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Çankırı tarihinin en büyük projelerinden birinin gerçekleştiğini ifade ederek, “Çankırı dev bir projeye kavuşuyor. 358 Milyon gibi büyük bir yatırım bedeli olan Çankırı Çevre Yolu çalışmalarını 2020 yılı içerisinde yeniden başlattık ve yine aynı yıl içinde bu rakamın 100 Milyon lirasını harcayarak Kenbağ-Yapraklı arasında ki mevkide çalışmalarımıza devam ediyoruz ve bu mevkideki çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak” dedi.

Gerçekleştirilen dev projenin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden İl Başkanı Çelik, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na, Milletvekillerimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu’na teşekkür ediyor, çalışmalarda ki üstün gayretlerinden ötürü Karayolları ekiplerine, yüklenici şirket personellerine ve dev projemize sahip çıkan tüm halkımıza teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Çelik: Çankırı şehir merkezinin en önemli projesi ‘Çevre yolu’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin