Çivitcioğlu, yıkılan valilik binası yeri ile ilgili net konuştu

featured
service

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, “Yıkılan Valilik binamızla ilgili inşallah orayı alt 2 katını otopark ve üstüne de bir fuaye salonu şeklinde, park alanı şeklinde Çankırı’mızın insanların hizmetine sunacağız. Karatekin Parkı ile beraber orası güzel bir alan olacak.” dedi.

AK Parti Çankırı İl Danışma Meclisi Toplantısı 100. Yıl Kültür Merkezi’nde yapıldı. Programa AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti MKYK Üyesi ve Bursa Milletvekili Ayhan Salman, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, İl Başkanı Abdulkadir Çelik, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

Programda konuşan AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, “Alt yapı için yaklaşık 30 milyon Euro’luk bir hibemiz vardı. Biz bunu 2018 yılında tekrar güncelledik. Aşağı yukarı 300 trilyonluk bu yatırım projesi yakın zamanda Çankırı’mıza kazandırılacak. Bunun biz Ankara’dan çalışmalarını takip ediyoruz. Yerelde de belediye başkanımız vasıtasıyla çalışmalar sürüyor” dedi

Yıkılan valilik binası yeriyle ilgili net konuşan Çivitcioğlu’nun konuşmasından öne çıkan önemli satır başları şöyle:

YIKILAN VALİLİK ALANI İLE İLGİLİ NET AÇIKLAMA

“Büyük Cami önüne külliye yapılması ile ilgili olarak da 3 milyon TL hibe ve 3 milyon TL’de kredi olmak üzere 6 milyon TL buraya aktarıldı. Belediyemiz bunla ilgili proje çalışmalarını devam ettiriyor. Malumunuz müzemiz 2018 senesinde açılmıştı. Arka tarafında meydana gelen kayma nedeniyle yeniden bir tadilat süreci yaşandı. Bunu da tamamladık. Ön tarafında bulunan hükümet konağı da boşaltıldı ve yıkıldı. İnşallah orayı da Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız geldiğinde kendisine ilettik. Alt 2 katını otopark ve üstüne de bir fuaye salonu şeklinde olmak üzere park alanı şeklinde Çankırı’mızın insanların hizmetine sunacağız. Karatekin parkı ile beraber orası güzel bir alan olacak.

KÜLTÜR MERKEZİ YIKILACAK

İnşallah Çankırı’mıza bir ilk halk kütüphanesi kazandırdıktan sonra da burayı yıkıp bu park alanları içerisine dahil edip eski ve yeni Çankırı’yı birleştirip daha ferah bir alan oluşturmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

OSB İÇİN TOKİ

Çankırı Yakın Kent OSB fabrikası hızlı bir şekilde çalışıyor. Yeni yatırımcılarla görüşmeler devam ediyor. Fakat istihdam ile ilgili sorunlar dile getiriliyor. Onun sebebi de TOKİ ile ilgili süreci netleştiremememiz. TOKİ ile bu görüşmeyi yapacağız. Bu görüşmenin ilk ayağı Çankırı’da yatırımcılarla gerçekleşti. İşletmeler bu konuda taahhüt verecekler, en azından bin- bin 500 konut ile ilgili olarak işçilerine destek olup oranı alanı ile ilgili olarak süreci başlatacaklar. Bu sayın bakanımıza ileteceğiz. Yakın Kent OSB’ye gelen kardeşlerimizin çoğu çevre il ve ilçelerden geliyor. Oradaki ev kiralarının biraz daha düşük olmasından dolayı gidiş geliş yapıyorlar. Bir yer tespiti yaparak en azından 2 bin konutluk TOKİ inşaatını kazandırıp vatandaşlarımızın burada kalması ve ekonomiye katkıda bulunmasını sağlamak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Cezaevinin önündeki yol hem Çankırı merkezi hem de Yapraklıyı ilgilendiriyor.  Bu süreç son noktaya geldi. Bunla ilgili olarak vatandaşlarımızın tepkileri de var. Nasip olursa ay sonuna kadar asfalt çalışmaları başlıyor.

HASTANE YERİNİ İL BAŞKANI AÇIKLAYACAK

Sayın il başkanımızın en büyük problemi hastaneydi. Hastane ile ilgili olarak talip ve şikayetleri alıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak sayın il başkanımız Yassıada’da gerçekleştirilen genişletilmiş il başkanları toplantısında konuyu dile getirdi ve ‘Sayın genel başkanımız, bizim sizlerden en önemli talebimiz hastane yeri’ dedi. Hastane yeri ile ilgili olarak zaten 3 tane alternatif vardı. Bu üç yer ile ilgili olarak bilgilendirmede bulundu. Hem Sağlık Bakanımız, hem İçişleri Bakanımız ile birlikte çalışmalar gerçekleşti. En yakın zamanda eli kulağında netleşecek.

Çankırı’daki hemşerilerimizin en büyük sıkıntılarından birisi de, anjiyo sıkıntısı. Bizim Ankara’ya sevklerimizden en önemli sebeplerden birisi de kalp rahatsızlıkları ve anjiyoydu. Sağlık Bakanımızı ziyaret ettiğimiz gün bunun sözünü aldık. Bu işlem gerçekleşti, yazışmalar bitti. Sene sonuna kadar bütün üniteler kurulacak ve yılbaşı itibariyle Çankırılı hemşerilerimize anjiyo ile ilgili hizmet verecek.”

Çivitcioğlu, Çankırı’daki birçok projenin eski belediye başkanı İrfan Dinç döneminde yapıldığını ve bazı projelerinde o dönem yapımına başladığını belirterek kendisine teşekkür etti.

 

Çivitcioğlu, yıkılan valilik binası yeri ile ilgili net konuştu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin