Çivitcioğlu’ndan ‘belediye’ açıklaması: Hiçbir çatışma söz konusu değil

featured
service

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı’da yapımı devam eden ve yapılması planlanan çalışmaları, basın mensuplarıyla tek tek ziyaret ederek yerinde anlattı. Çivitcioğlu, yıkılan valilik binası yeri ile belediyenin meydan projesiyle ilgili aralarında çatışma olup olmadığı yönünde basın mensuplarından gelen soruya, “Hiçbir çatışma söz konusu değil. Şehirde bazı kardeşlerimizin söylemleri var. Bunların hiçbirisiyle biz muhatap değiliz.” şeklinde yanıt verdi.

Yapraklı yolundaki çalışmalarla başlayan ziyaret, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün yeni yeri, Çevre Yolu, 158. Karayolları Şube Şefliğinin yeni yerleşkesi, Yeni Devlet Hastanesinin yapılacağı yer, İl Halk Kütüphanesi yeri, Taş Mescit Aile Sağlığı Merkezi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaat çalışmaları incelendi.

Ziyaretler sonunda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, mevcut kütüphane binasının da yıkılacağını aktararak, “Mevcut binada çok eski bir bina. Kültür müdürlüğümüzü de buraya, yeni İl Halk Kütüphanesi yerine getirmek şartıyla burada hizmete almaya çalışacağız. O bina boşaldıktan sonra 2023’ün ilk aylarında yıkıp Çankırı’ya bir park alanı şekliyle düzenlemeyi yapmaya çalışacağız. Yıkılan valilik binasının yerine de altına 2 kat otopark, üstünü de park olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yıkılan yerde özel idaremizin çalışması sonucu araçlar şu anda park ediyor.” dedi.

Kapalı yüzme havuzunun yerinde imar konusunda sıkıntı yaşandığını belirten Çivitcioğlu, “Havuzun olduğu yerde imarla ilgili sıkıntının olduğu şeklinde bize bilgi geldi. Bizde bunu belediye başkanımızla görüşerek, Çankırı’ya bu tesisin kazandırılması anlamında tekrar gündeme almasını istedik. Ve sağ olsunlar gündeme aldılar. Buranın yapılmasına katkı sağladılar.” dedi. 

Çivitcioğlu, yıkılan valilik binası yeri ile belediyenin meydan projesiyle ilgili aralarında çatışma olup olmadığı yönünde basın mensuplarından gelen soruya da şöyle yanıt verdi:

“Hiçbir çatışma söz konusu değil. Şehirde bazı kardeşlerimizin söylemleri var. Bunların hiçbirisiyle biz muhatap değiliz. Biz Çankırı’mıza kazandırılacak olan her türlü eserin, her türlü katkının her türlü hizmetin dün de bugün de yarın da hizmetkarıyız. Bunun özellikle bilinmesini istiyorum. Biz parti teşkilatımız, sayın valimiz, cumhur ittifakı olarak belediye başkanımız, il başkanımızla beraber Çankırı’ya ne yapılması gerekiyorsa sonuna kadar hiçbir şeyi nefis yapmaksızın bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Büyük Cami çevresinde de yeni çalışma yapılacağını aktararak, “Büyük cami etrafının büyük külliye haline getirilmesi için bir alan oluşturulmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Sayın Çevre ve Şehircilik bakanımızın sözüdür. Hem hibe hem kredi şekliyle destek olacağız demişti. Bunun takipçisiyiz. Belediyemizle de paylaştık bunu. Onlarda projeyi çalışıyorlar.” açıklamasında bulundu.

Çivitcioğlu’ndan ‘belediye’ açıklaması: Hiçbir çatışma söz konusu değil

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin