Devlet Bahçeli Şabanözü'nde halka seslendi!

featured
service

Bahçeli: “Hakkı adaleti dikkate alarak oylarımızı kullanmalıyız”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Pazar günü yapılacak Belediye Başkanlığı seçimi öncesinde Şabanözü ilçesi belediye meydanında vatandaşlara seslendi. Bahçeli, Şabanözü’ndeki seçimlerle ilgili “Huzurlu ve sonuçlar üzerinde milletimizin genel kabul gösterdiği bir seçimden öte tartışmalı, şaibeli ve itirazlarla dolu bir seçim olarak gerçekleşmiştir. Hakkı adaleti dikkate alarak oylarımızı kullanmalıyız” dedi.

Bahçeli, Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde partisinin düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, 1 Haziran’da yeniden gerçekleştirilecek olan belediye başkanlığı seçimleri için destek istedi.

Milletin üzerinde genel kabul gördüğü bir seçim yaşanmadığını belirten Bahçeli, “Türkiye’de 1394 seçim çevresinde mahalli idareler seçimleri yapılmıştır. Bu seçimler münasebetiyle Şabanözü’ne gelmiş, sizlerle buluşmuş ve muhterem adayımız Mustafa Karakaya’yı sizlere takdim etmiştim. Aradan geçen süre içerisinde 30 Mart seçimleri sonuçlanmıştır.

Ama bu seçimler geçmiş dönemlerdeki seçimler gibi huzurlu ve sonuçlar üzerinde milletimizin genel kabul gösterdiği bir seçimden öte tartışmalı, şaibeli ve itirazlarla dolu bir seçim olarak gerçekleşmiştir” dedi.

Sandığa gidin çağrısında bulunan Bahçeli, Şabanözü ile birlikte 14 bölgede seçim yapılacağını ifade ederek, “Milletimizin huzuruna 2. kez Mustafa Karakaya beyle çıkıyoruz. Allah’ın izniyle 1 Haziran akşamı Şabanüzü’nün belediye başkanı olarak göreceğiz. Bu defa hangi partiden olursa olsun Şabanözü’ndeki hizmeti geciktirmemek, yeni tartışmalara fırsat verdirmemek için herkes sandığa koşmalı. Hakkı – adaleti görerek oylarınızı kullanın” şeklinde konuştu.

Şabanözü ilçesinin hizmetle biran önce tanışması için 1 Haziran’da yapılacak seçimlerde vatandaşların tamamının sandığa gitmesi gerektiğini kaydeden Bahçeli, “Hakkı adaleti dikkate alarak oylarımızı kullanmalıyız. Şabanözü halkı 2. kez benim iradem sağlamdır, benim iradem yerindedir ve benim iradem Mustafa Karakaya diyecektir” dedi.

Türkiye’nin cepheleştiğini ve kamplaştığını savunan Bahçeli, şöyle konuştu:

“Türkiye hem etnik, hem de mezhep temelinde önemli bir ayrışmaya çatışmaya doğru sürüklenmektedir. 30 Mart seçimlerinden sayın Recep Tayyip Erdoğan gerekli dersi çıkaramadı. Devletin tüm imkanlarını kullanmasına rağmen, TOKİ’nin imkanları ile mitingler yapmasına rağmen, taşıma insanlarla montaj gösterilerle büyük mitingler yapılmış gibi topluma takdim edilmesine rağmen ve her türlü gece karanlığında yoksulun iradesine kement vurmak için her türlü ahlaksızlığa başvurmalarına rağmen 2 milyon 100 bin oy kaybıyla millet bir işaret koymuş. Artık Erdoğan bu yanlışlıklardan kurtul. Kamplaşmayla çatışmayla gerilim stratejisiyle bir yere varmak mümkün değil. 12 yıldır iktidardasın. Tırların köy köy gezmesine rağmen 2 milyon 100 bin oy kaybıyla millet sana bir işaret vermiştir. Aklını başına al ülkeyi daha fazla germe.”

Başbakan Erdoğan’ın Almanya’da düzenlediği mitinge dikkati çeken Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı hevesiyle Türkiye’yi karma karşı yaptın. Şimdi Almanya’da yaşayan 2 milyon 900 bin Avrupa Türkleri olarak nitelendirdiğimiz, Avrupa’nın değişik ülkelerindeki vatandaşlarımızın, oraya ekmek aramak için giden insanlarımızı istismar ederek Sünni Alevi kavgasını körüklemenin sana bir faydası yoktur” ifadelerine yer verdi.

Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olma şansının olmadığını öne süren Bahçeli, “Senin Cumhurbaşkanı olma şansın yoktur. Her şeyden evvel Senin Cumhurbaşkanı olabilmen için 17 Aralık ile 25 Aralık’taki savcılar iddianamesini kendi nefsini aşarak TBMM’ye fezleke olarak getirmen gerekmekte. Milletin huzuruna önce bir komisyonla, sonrada yüce divan heyetiyle çıkıp aklanman paklanman gerçekleştirilmeden senin Cumhurbaşkanı olma şansın yoktur” diye konuştu.

Bahçeli, AK Parti ile PKK’nın işbirliği içerisinde olduğunu belirterek, “Kalkıp Yalova’daki konuşmanla herkese saldırmaya, herkesi işbirlikçi olarak suçlamaya da hakkın yoktur. Önce kendi işbirliğini ortaya koy. AKP ile PKK’nın işbirliğinden neden bahsetmiyorsun? Aklınca 10 Ağustos’ta 1. tur seçimi olacak. Hele hele seçimde aday olacağını fısıltı ile duyururken açıklayamayan Recep Tayip Erdoğan orada önce PKK ve onun siyasallaşmış unsurlarına sesleniyor. Siz kendi adayınıza oy verin ama ikinci turda bana oy vermemezlik yapmayın diyerek başlattığın Oslo’daki müzakere sürecini yine doğuda ve batıda yaşayan kürt kökenli kardeşlerimizi istismar edebilecek bir PKK aldatmacasıyla kandırarak cumhurbaşkanı olmaya heveslenme. Bu millet artık seni birçok yönüyle tanımıştır” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın Yalova’daki konuşmasına dikkati çeken Bahçeli ,”Yalova’da söylüyor güya bazı tutanaklar fezlekeler hazırlanmışta ‘Dönemin başbakanı’ diye adını kullanmışlar. Yani 17-25 Aralık’ta soyulma, rüşvet ve yolsuzluk her şeyle gündeme gelmişken tutanağa ne yazacaklardı? ‘dönemin başbakanı’ yazmak kadar doğru bir tabir olabilir mi? Ne diyeceklerdi, geleceğin cumhurbaşkanı diye mi yazacaklardı. Böyle bir şey olamaz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine değinen Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçim ardından milletin etnik temelli bir kutuplaşmaya gitmesinin önüne geçilmesi gerektiğini kaydetti.

Bahçeli, “İyi kötü belde belediyelere hizmet gidiyordu. Şimdi onları kapadılar. Durumlarını siz biliyorsunuz. Milletimiz bize yetki verirse kapanan belde belediyelerinin hepsini geri açacağız” dedi.

Şabanözü’nden önemli bir işaret verileceğini vurgulayan Bahçeli, “Çok az bir oyla kaybedilmiş bu seçimde hakkı iade edebilmek için Mustafa Karakaya beyefendiyi belediye başkanı yaptığımızda Şabanözü’nden çok önemli bir işaret verilecektir” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Şabanözü İlçesi Belediye Meydanında Halka Seslendi

Devlet Bahçeli Şabanözü'nde halka seslendi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin