E. Hilal Saraçoğlu Medya Çankırı’ya konuştu!

featured
service

Seçimin nabzını Medya Çankırı haber sitesinden takip edebilirsiniz. Medya Çankırı Haber sitesinin Genel Koordinatörü Taha Doğanay, 28. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Aday Adayı E. Hilal Saraçoğlu ile bir röportaj yaptı.

1) BİZE KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Öncelikle Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi üzerimize olsun güzel dostlarım,ben Elif Hilal Saraçoğlu Çankırı’nın orta ilçesinde yaşamaktayım, Orta ilçesi Anadolu imam hatip lisesinden okul birincisi olarak mezun oldum sonra gurbeti cihat eyledim gönlüme derdi figan eyledim, derdime dermanmış derdim ben buna elhamdulillah dedim, 4-5 yıllık bir süreçte memleketten ırak kalarak gurbet diyarım Kıbrıs sosyal bilimler ilahiyat fakültesinden mezun oldum, Arapça ve İngilizce dillerde eğitimi alarak siyer hadis ve fıkıh ilimlerinden dersler aldım, iyi bir asımın nesli olma yolunda kendimi bu yola gurban eyledim, gurban olurum anaların diyarı Anadolu’mun vatanımın her bir karışına bayrağıma hilalime ayyıldızıma, diyerek bu aşk ve inançla yoluma çıktım elhamdulillah.

2) KAÇ YILDIR SİYASETİN İÇİNDESİNİZ?

Ben Anadolu’nun bağrında yetişmiş genç bir kardeşinizim. Anadolu’yu Anadolu yapan Anadolu irfanina sahip olan milletimizdir. Size bu irfanı 3 saç ayağıyla ifade edebilirim milliyetçilik, maneviyat ve memleket sevgisi. Anadolu irfanı içerisinde yoğrularak yetişmiş birisi olarak memleket sevgisinin bir parçası olan siyasetle çocukluğumdan bu yana içindeyim diyebilirim.

3) ÖRNEK ALDIĞINIZ SİYASETÇİ VARMI?

Örnek aldığım siyasetçiler var birincisi rahmetli Necmettin Erbakan 2. Turgut Özal 3. Tayyip Erdoğan 4. Muhsin Yazıcıoğlu 5. Alparslan Türkeş

4) ÇANKIRI İÇİN DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR?

Milli ve manevi değerlerine bağlı, memleketine hizmet etme aşkıyla teknolojik değerleri fütüristik bakış açısıyla, memleketimize fayda sağlayacak projeler üretmeye çalışan bir hemşehrinizim.

5) ÇANKIRILILARA SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MIDIR?

Çankırılı Cumhuriyetin 2. Yüzyılında kalkınmada oyun değiştirici olacaktır.

6) NEDEN ADAY ADAYI OLDUNUZ?

Ben bu davamizda milletimize hizmet etmeye kararlıyım. Kendimi hizmet vermeye yetişmiş hissediyorum. Fatih Sultan Mehmet 15 yaşında İstanbul’u fethetti ben neden aday olmayayım ki. Çalışmaya azmediyorum ülkemizin kalkınması lazım. Annemin duası Babamın gölgesi Milletimin desteği yeter çok şükür.

Hilal hanım bize röportaj için zaman ayırdığınız ve gösterdiğiniz yakın ilgi nedeniyle için teşekkür ederiz…

E. Hilal Saraçoğlu Medya Çankırı’ya konuştu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin