Fenerbahçenin 18 numarası Çankırılı!

featured
service

İlimiz Kurşunlu ilçesi Hocahasan köyü kütüğüne bağlı, İstanbul’da ikamet eden 1997 doğumlu genç futbolcu Mehmet Zait Çınar, küçük yaşta başladığı futbol hayatında emin adımlarla ilerliyor.

Çocukluğunda hareketli ve yerinde duramayan haliyle ailesinin dikkatini çeken ve top oynamayı çok seven Zait, ailesinin desteği ile sosyalleşme yönünde adımlar atarak ilk olarak okul futbol takımının vazgeçilmez oyuncusu olarak yeteneğini ortaya koymuştur.

Okul maçlarında gösterdiği performans Fenerbahçe alt yapı hocalarının dikkatini çekmiş ve Fenerbahçe de futbol hayatına başlamış alt yapı hocalarının da katkılarıyla kendisini sürekli geliştirip performansını artırarak parmak ısırtmıştır.

Şuan Türkiye’nin en önemli kulüplerinden biri olan Fenerbahçe forması altında U17 Elit Akademi Ligi’nde top koşturan hemşehrimiz Mehmet Zait Çınar fırtına gibi esmeye devam ediyor.

Mehmet Zahit defans hattında rakip forvetlere geçit vermezken, sağ kanatta da defans oyuncularına hızı, sürati ve kondisyonuyla zorlu anlar yaşatıyor, güçlü fiziği ve hava toplarındaki hakimiyetiyle teknik ekibin gözbebeği konumunda bulunuyor.

“Fenerbahçe’nin kendisine çok şeyler kattığını belirten genç oyuncu Mehmet Zahit ÇINAR, her geçen gün futbolunu da geliştirdiğini ifade ederek “Son vuruşlardaki becerilerimi en üst seviyeye getirmek istiyorum. Bunun için de çok çalışıyorum. Bu kulüp herkesin rüyasını süslüyor ve bizde bunun değerini çok iyi biliyoruz. Amansız bir yarış içindeyiz. Şampiyonluk istiyoruz. Şu anda herkesin hayalini kurduğu Fenerbahçe altyapısında oynuyorum. Hedefim bu forma altında uzun yıllar top koşturmak” diyerek “Forma numaram 18. Çankırı’yı temsil etmek için 18 numarayı gururla taşımaya devam edeceğim” dedi.

Çankırı’nın gelecekte gurur duyacağı isimler arasında olmaya aday olurken, oyuncunun tek isteği Fenerbahçe A takım formasını sırtına geçirmek. Başarılar Mehmet Zahit ÇINAR.

 

 

 

 

 

Fenerbahçenin 18 numarası Çankırılı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin