Havuz için çalışmalar sonunda başladı

featured
service

Uzun yıllardır yapılması beklenen kapalı havuz için ilk kazma vurularak çalışmalar başladı. Atatürk Stadı yanında eski havuzun yıkılarak yerine yapılacak olan “Yarı Olimpik Yüzme Havuzu”nun 2022 yılının Mayıs ayına yetiştirilmesi bekleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan ihale sonrası inşaat çalışma mevsiminin başlamasının ardından “Çankırı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu” inşaat çalışmasının ilk aşamasına başlandı. Eneray Yapı ve 3-El İnşaat iş ortaklığı ile hafriyat çalışmaları başlayan havuz yapımı hakkında bilgi veren firma yetkilisi Erman Ayık, hafriyat çalışmalarını bir hafta içerisinde tamamlayarak zemin güçlendirmesi, fore kazık çalışması, serve sıkıştırması ve beton çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. 2022 yılının Mayıs ayına yarı olimpik yüzme  havuzunu teslim etmeyi hedeflediklerini belirten Ayık,  Çankırı halkına yakışır, Dünya standartlarında bir projeyi kazandıracak olmanın heyecanı içerisinde olduklarını ifade etti.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun yapılması için çok yoğun bir uğraş verdiklerini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ise gelecek yılın ilk çeyreğinde havuzu Çankırı halkının hizmetine açmayı arzuladıklarını dile getirdi. Ak, bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na,  Çankırı Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ile Salim Çivitcioğlu’na ve projeye katkı sağlayan diğer devlet büyüklerine teşekkür etti.

Havuz için çalışmalar sonunda başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin