İRFAN DİNÇ MEDYA ÇANKIRI’YA KONUŞTU!

featured
service

Öncelikle Belediye Başkanımıza bize röportaj için zaman ayırdığı ve gösterdiği yakın ilgi nedeniyle için teşekkür ederiz…

SORU – Başkanım öncelikle Soma faciasını biliyorsunuz, Medya Çankırı haber sitesi Soma’da can veren Şehitimiz Burak Karayel için imza kampanyası düzenledi. Bu kampanya Şehitimizin adı yaşatılması için yapıldı. http://imza.medyacankiri.com şuanda da aktif durumda Peki ne zamana kadar sürecek bu imza kampanyası derseniz Şehitimizin adı verilene kadar devam edecek. Sizde bunu önerge verdiniz ve kabul edildi. Şehitimizin adı ne zaman bir Cadde, Sokak veya Park’ta yer alacak

CEVAP – Evet, Soma faciası bütün milletimizi hatta biz Somadan sonra Japonya ya ziyareti gittik. Japon ziyaretimizde de tüm ziyaret ettiğimiz yerlerde aynı şekilde üzüntüyü acıyı paylaştı. Demek ki tüm dünyayı etkileyen acımızdı o bizim Acımızı katleştiren Şehit Burak Karayel kardeşimizin orada şehit olmasıydı. Onunla alakalı olarak biz geçtiğimiz ay mecliste Burak Kardeşimizin bir cadde, sokak veya bir parka verilmesiyle alakalı Meclisten geçirdik. Meclis tabii komisyona havale etti Komisyon dahileye komisyonumuz var bu konulara bakan Dahiliye komisyonmuz bunu inceliyor. Nereye verileceği ile alakalı bir çalışma yapıyor. Buda inşallah yakın bir zamanda neticelenir. Şehitimizin ismini inşallah yaşatacağız.

SORU – Soma olayı hakkında bizi ve halkımızı bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz, Ramazan etkinlikleri oluyor, Ramazan etkinliklerinde bu sene ne planladınız?

CEVAP – Tabii, Ramazan ayı rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı çok önemli bir ay ramazan ayı Allah’ın tüm insanlığın müminlerin bir hediyesi olarak görüyorum. Bu ayı bu rahmet ayını Çankırımızda yıllardır en iyi şekilde değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Yine Sokak iftarlarımız olacak. Tabii sokak iftarlarımızı şu manada düşünüyorum Kaybolan mahallilik kültürünü yeniden yaşatma yeniden ihya etme yeniden diriltme çabası olarak görüyoruz. Çünkü o mahallede bulunan herkes zengini, fakiri fakir yemeği değil sokak iftarları herkesi bu sofrada görebilirsiniz. Dolasıyla mahalleli bu iftarda en azından senede bir kez bir sofrada birlikte oluyorlar. Tanışma, Kaynaşma bir araya gelme muhabbet yeni dostluklar yeni gönül köprülerin kurulması için çok önemli bir fırsat oluyor. Dolayısıyla insanlarımız bunu benimsedi kurmuş olduğumuz her sokak iftarı insanımızın ilgisi alakası hat safhada çok ciddi ilgi alaka gösteriyorlar. Dolasıyla sokak iftarlarımız devam ettireceğiz. Gene Ramazan programlarımız Geleneksel Ramazan programlarımız iftardan sonra yine terahi namazından sonra burada yani Buğday Pazarı medresesinde ve Çivitçioğlu medresesinde tasavvufi musikisi konserlerimiz olacak.

SORU – Başkanım Projeleriniz içinde Aşiyan kavşağı var, Projenizin son durumu nedir?

Aşiyan kavşağı ile çalışmalarımız sürüyor. Ulaştırma bakanımızda Ağustos gibi ihalesinin yapılması için Karayollarına talimatı verdi.

SORU – Başkanım diğer projeleriniz ne durumda ? Recep Tayyip Erdoğan parkı ve diğer parkların ne durumda?

CEVAP – Parklarımız bitmek üzere, Çok az bi zaman kaldı, Diğer söz verdiğimiz projelerimiz çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Başkanım bize röportaj için zaman ayırdığınız ve gösterdiğiniz yakın ilgi nedeniyle için teşekkür ederiz…

 

10437435_1516302785259364_1744158282630573410_n (1)

İRFAN DİNÇ MEDYA ÇANKIRI’YA KONUŞTU!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin