Kayıp kaçakla mücadele

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçme suyunda kayıp ve kaçakları önlemek için kalıcı tedbirler alan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Kırkevler Mahallesi’nde ana iletim hattına el attı. İçme suyu kayıp kaçak ile mücadele çalışmaları kapsamında yürütülen rehabilitasyon ve yenileme çalışmaları, Kırkevler Mahallesi, Kenbağ ve Ayan mevkilerini besleyen içme suyu ihtiyacını karşılayan ana iletim hattında gerçekleştirildi.

Altyapı sistemlerinin düzgün işlemesi için önleyici çalışmalarını devam ettiren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, içme suyundan meydana gelen arızaları en aza indirgemek, kayıp ve kaçakları minimize etmek, su yönetimini etkili bir şekilde gerçekleştirmek, içme suyunu vatandaşlara daha kaliteli ve kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için yoğun mesaisini sürdürüyor.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, çalışmalarını bu kez Kırkevler Mahallesi’ne taşıdı.  27 personelin görev aldığı, 5 bekoloder, 4 kamyon ile 1 vidanjörün kullanıldığı çalışmalarda; içme suyu kaybının yaşandığı Kırkevler Mahallesi, Kenbağ ve Ayan mevkilerinde yaklaşık bir km’lik hat çalışması gerçekleştirildi.

Başkan Esen, bu zamana kadar farklı noktalarda gerçekleştirilen içme suyu hattı yenileme çalışmalarında önceliklerinin kayıp ve kaçak oranlarının en aza indirilmesi olduğunu söyledi.

Kayıp kaçakla mücadele

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin