Kılıçdaroğlu: Çankırı’yı nasıl gerçek anlamda Çankırı yapacağımızı görecekler

featured
service

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, CHP’li 30 milletvekilinin Çankırı ve ilçelerinde incelemelerde bulunduğunu ve sorunları içeren raporu kendisine sunduğunu dile getirdi.

Çankırı’nın, AK Parti’nin en çok oy aldığı ancak terk edilen, yüzüne bakılmayan bir il olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bütün arkadaşlarım, gerçekten her ile nasıl büyük bir özen gösteriyorlarsa Çankırı’ya da aynı özeni gösterdiler. Bütün ilçelere gittiler, gezdiler. Çok sayıda şikayet var. Bunları aktarmak istemiyorum ama yolları sorunlu. Hastane var, tıbbi cihazları sorunlu. Gerekli yatırımlar yapılmadı. Diğer illerde olduğu gibi Çankırı’da da büyük bir işsizlik var. İnsanlar, Çankırı’dan Ankara’ya göç ediyorlar.” diye konuştu.

İktidarın, Çankırı’ya yönelik, “Nasıl olsa ben bunlardan oy alıyorum, ne yaparsam yapayım bunlar zaten bana oy verecekler.” anlayışıyla hareket ettiğini savunan Kılıçdaroğlu, “İktidara geldiğimizde Çankırılılar da görecekler; Çankırı’nın doğal zenginliklerinin nasıl işlendiğini, nasıl ihracat yapıldığını, nasıl istihdam yaratıldığını hep birlikte göreceğiz. Bütün Çankırılılar bunu bir köşeye yazsınlar. Çankırı’yı nasıl gerçek anlamda Çankırı yapacağımızı görecekler.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Çankırı’yı nasıl gerçek anlamda Çankırı yapacağımızı görecekler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin