Kimin çivi çaktığı değil, ne şekilde doğru yaptığı önemli

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 yılının son meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Senenin son birleşiminde söz alan meclis üyesi Kamil Çoban’ın, tatlı çayda gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve teknik ekibe teşekkür etmesi sonrasında İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, “Memleket hepimizin. Kimin çivi çaktığı değil, ne şekilde doğru projeyi uyguladığıyla ilgili taleplerimiz var her zaman”  diyerek, çalışmaların devamı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2 milyon TL’lik bir hibe sözü alındığını dile getirdi.

İl geneline yapılacak çalışmalar için devamlı istişarelerde ve ziyaretlerde bulunulduğunu ve bir çok proje çalışma için kaynak aktarımının sağlandığını da dile getiren Çıbık, şöyle devam etti: “Ulaştırma Bakanımızı ziyaret ettik. İlimizdeki yatırımları görüştük. Telefon çekmeyen köylerdeki vericilerin güçlendirilmesi, Korgun Kurşunlu yolu devam ediyor buranın, teknik olarak da bölge müdürlüğü de aynı fikirde tünelle geçilmesi noktasında proje revizyonu. Şu anda devam eden merkezde cezaevi önündeki yolun, 2.1 km’lik yolun o bölgede tuzlu bağları ve TOKİ bölgesinde karayolun duble olmasının değim yolu kavşağına kadar yolun duble olmasını ilettik. Çevre yolundaki çalışmaları değerlendirdik. Sayın bakanımız bize, sayın cumhurbaşkanımızın programına bağlı olarak 13 Ocak itibariyle yapımı tamamlanan Kızılcahamam Çerkeş tünelinin açılacağının müjdesini verdiler bizde bu konuda kendilerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Bu toplantıda sayın valimiz, sayın grup başkanvekilimiz, sayın vekilimiz ve sayın il başkanımızla beraber katılmıştık ulaştırma bakanımızın programına. Sonra sayın valimiz, sayın milletvekilimiz Çivitcioğlu ve belediye başkanımız İsmail Hakkı Esen beyle birlikte Çevre Şehircilik Bakanımızı ziyaret ettik.  Son 3 yıldır Türkiye genelinde KÖYDES ten gelen paralar aynı. Bu paraların artırılmasıyla ilgili bizim bir talebimiz oldu. Sayın belediye başkanımızın da ilimize çay projesinin devamı için bir ödenek tahsis oldu,  2 milyonluk. Çayın devamının yapılabilmesi için hibe sözü verdiler. Artı bir ekskavatör 2-2.5 milyon lira civarında, bir asfalt süpürme aracı sözü verdiler.  31 Mart seçimlerinde sayın bakanın söz verdiği Büyük Cami çevresi rekreasyonu için 3 milyon hibe, 3 milyon kredi şeklinde bir sözü vardı belediyemize. Oda cumhur ittifakının devamı şeklinde belediyemize tahsis yapılması noktasında milletvekilimizin destekleriyle gerçekleşmesi noktasında bir adım atıldı. Böylelikle ilimize hizmet noktasında KÖYDES projeleri il özel idare projeleri genel bütçeli dairelerin çalışmalarıyla ilgili hizmet etmeye hep beraber devam ediyoruz. Memleket hepimizin. Kimin çivi çaktığı değil, ne şekilde doğru projeyi uyguladığıyla ilgili taleplerimiz var her zaman. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımıza, MHP lideri Bahçeli’ye, bu çalışmaların yürütülmesinde emeği geçen bakanlarımıza bürokratlarımıza, Çankırı da hizmet ve diyalog noktasında açık olan valimize, siyasilerimize, kurum müdürlerimize, sahada çalışan personellerimize. Herkese teşekkür ediyorum. İnşallah 2021 yılında daha iyi hizmetler yapmayı diliyorum.”

Kimin çivi çaktığı değil, ne şekilde doğru yaptığı önemli

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin