Minik devler geleceğin fidanlarını toprakla buluşturdu

featured
service

Çocuklara sporun yanında sosyal sorumluluk bilincini de yerleştirmeyi hedefleyen Çankırı BASK minik sporculara 75 Çam 75 sedir toplamda 150 ağaç diktirdiler.

Fidanların teminini sağlayan Çankırı Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefi Burak Özkan yaptığı bilgilendirmede “Burada 75 tane karaçam, 75 tane sedir ağacı var. Özellikle boylu fidanları getirdik ki diktiğinizi görün diye. Getirdiğimiz fidanlar normalde torbalı fidanlar, bu fidanların altları normalde biz dikmeden önce keseriz altını çünkü atlında kökleri hep kıvırışır oda fidanı kurutur biz şimdi bütün altlarını kestik, çukurlarımızda hazırdı zaten çukurlara yerleştirdik fidanları siz sadece poşetlerini yırtın güzelce toprağa hava almayacak şekilde sıkıştırın işlemimiz bu şekilde bitmiş olacak. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Çankırı BASK Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akay ise yaptığı konuşmada “Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum inşallah ağaçlar kurumayacak, yazın gelip diktiğimiz ağaçlara bakacağız ve sulayacağız.” dedi.

Son olarak bir konuşma yapan Çankırı BASK Koçu Cihat Maraz “Biz bu işi 2-2.5 yıl önce Basketbol Akademiyi kurduğumuz zaman bu ağaç dikim projemiz vardı. Birden bire ilerleyemiyoruz, zamanla çocuklara özellikle maneviyatını Peygamber efendimizin lafı ‘Bir Ağaç büyütmenin bir çocuk büyütmek kadar sevap’ olduğunu maneviyatını göstermek için çocukları toprakla buluşturduk ve bizim buradaki amacımız çocukların sürekli bu ağaçlarla ilgilenmesini sağlamak.

Yani hiçbir şekilde biz buraya gelelim görsel şov yapalım öyle bir amacımız yok biz tamamen bu çocukların yaşları 50-60 olduğunda bizim şurada fidanımız vardı desinler bizimde bir ağacımız vardı onunla gitsinler ilgilensinler, arkasından insanlar dua okusunlar. Dünyada bir tane dikili bir ağacın bile yok derler bir tane dikili ağacı olsun çocukların amacımız bu.” dedi.

“Bu yaptığımız organizasyon spor kulüpleri içerisinde bir ilk oluyor.” Diyerek sözlerine devam eden Maraz “Ben 25-30 yıldır sporun içerisindeyim bir tane spor kulübünün bu şekilde bir etkinliğe rastlamadım. Onların yerine de yapmayı isterdim ama yetkisiziz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmaların akabinde minik sporcular aileleri ile birlikte ağaç dikmenin keyfini çıkarttılar.

Minik devler geleceğin fidanlarını toprakla buluşturdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin