Nefes Kredisi projesi tekrar başlıyor

featured
service

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde TOBB ile Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası katkıları ile başarıyla gerçekleştirilen Nefes Kredisi Projesi tekrar başlatılıyor.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde TOBB ve odamızın da  katkıları ile başarıyla gerçekleştirilen Nefes Kredisi projesi tekrar başlatılmaktadır. Projeye ilişkin protokol Kredi Garanti Fonu ve bankalar ile imzalanmıştır.

Protokol imzalanan bankalar, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve

Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım Bankası’ dır.

Bu çerçevede, odamız üyeleri, bahsi geçen bankaların ilimiz veya ilçelerimizdeki şubelerinin tamamından başvuruda bulunarak kredi kullanabileceklerdir. Projeye ilişkin diğer detaylar aşağıda belirtilmektedir:

1) Üyelerinizin kullanacağı kredi 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olacaktır. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık %17,50 olacaktır.

2) Protokol imzalanan bankalar KGF’ye ödenecek %0,03 (onbinde üç) kefalet başvuru bedeli ve komisyonu ile %1 banka komisyonu dışında üyelerden herhangi bir masraf ve komisyon talep etmeyecektir.

3) Krediden 2020 yılı cirosu 2019 yılı cirosuna göre %25 düşük olan üyeler faydalanabilecektir. 2019 yılı ve sonrasında kurulmuş şirketler için bu şart aranmayacaktır. Ciro kaybı koşulu kredi kullandırımı yapan banka tarafından kontrol edilecektir.

4) 2020 yılı cirosu 1 milyon TL altında cirosu olan işletmeler azami 50.000 TL, 1 milyon TL ve 10 milyon TL (dahil) arasında cirosu olan işletmeler azami 200.000 TL kullanabilecektir.

5) Kredi kullandırımında maddi teminat istenmeyecektir. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecektir.

6) Nefes Kredisi kullanım yapmak isteyen üyelerimiz ‘Nefes Kredisi Başvurusu İçindir’ ibareli faaliyet belgesi alarak ilgili banka şubelerine başvuru yapabileceklerdir.”

Nefes Kredisi projesi tekrar başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin