Orta da Askerlerimize Destek Bayrağımıza Saygı yürüyüşü

featured
service

Orta ilçesinde kaymakamlık, ilçe ve Belde belediyelerle beraber   binlerce vatandaşın katılımıyla şehitler için bayrak yürüyüşü düzenlendi.

Orta ilçesinde kaymakamlık, ilçe ve Belde belediyelerle beraber binlerce vatandaşın katılımıyla şehitler için bayrak yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılanlar, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı.

15 Temmuz  Şehitler Meydanın dan Saat Kulesine  kadar ‘’ Askerlerimize destek Bayrağımıza selam’’ yürüyüşünde dev Türk bayrakları dalgalandı. Genç, yaşlı, engelli demeden Ortalılar katıldığı yürüyüşte, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Ne mutlu Türküm diyene” Her Türk Asker Doğar’’  sloganları atıldı.

Orta Kaymakamı Bayram Yılmaz ev sahipliğinde gerçekleşen yürüyüşe, Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay, Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Jandarma Komutanı, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Danacı, MHP İlçe Başkanı Ahmet Denizhan, siyasi parti temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarları, eğitim camiası ve binlerce vatandaş katıldı.

Yürüyüşte Merkez Camii İmam Hatibi Sadık Çelik ‘’Fetih’’ süresini Bahar Kalkanı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için okudu, dualar edilirken, şehitler için saygı duruşunda bulunuldu.

Yürüyüşe katılan Şaban Ilgaz, “Allah ülkemizi düşmanlardan korusun” diyerek Mehmetçikler için dualar etti ve şiir okudu,.

Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede de tüm Türkiye’nin Bahar Kalkanı Harekatı için tek yürek olduğunu ifade ederek, “Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü için Cumhurbaşkanımız ile birlikte tüm güvenlik güçlerimizin Orta. Belde ve köy halkı olarak bir kez daha yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Rabbim ordumuzu bu davasında muzaffer eylesin” dedi.

Orta Belediye Başkanı  Bayram Yavuz Onay Orta nın vatanseverliği ile bugüne kadar onlarca gazi ve şehidin yurdu olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Bugün sınırdaki ve sınır ötesindeki tüm Mehmetçik için bir araya geldik. Tüm dünyaya Türkiye Cumhuriyetinin gücünü gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Suriye’de ne işimiz var diyenlere bizim olan ve bizim sınırımız olan her yerde Türkiye’nin işi olduğunu ifade etmek istiyorum. Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını bir kez daha gördük. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyorum.”

İlçe Müftüsü Ali Ünal’ın  Şehit ve Gaziler için Dua yapmasıyla program sona erdi.

Orta da Askerlerimize Destek Bayrağımıza Saygı yürüyüşü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin