otopark

featured
service

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, şehirdeki otopark sorununun, 2014 yılında yapılan Ahmet Yesevi Cami altındaki otopark ile çözüldüğünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla iddia etti.

AK Parti İl Başkanı Çelik, 2014 yılında yapımı tamamlanan yaklaşık 220 araçlık Ahmet Yesevi Cami Meydanı altındaki otopark ile şehrin en büyük sorunlarının başında gelen trafik ve otopark probleminin giderildiğini savundu.

Meydan düzenlenmesinin resmi açılışı, 22 Mayıs 2015 tarihinde dönemin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Çankırı protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Başkan Çelik’in, her geçen gün çığ gibi büyüyen, trafikte tartışmalara, kavgalara dönüşen sorunun, 6 yıl önce yapılan kapalı otopark ile çözüldüğünü iddia etmesi kafaları karıştırdı.

Başkan Çelik, büyük bir özveriyle yaptığı paylaşımda, “Hoca Ahmet Yesevi Camii Meydanında güneşli havanın tadını çıkaran değerli abilerimizle hasbihal ederek muhabbetlerine ortak olduk. Bu arada, bizim dönemimizde yapılan dev eserlerden biri olan Hoca Ahmet Yesevi Cami Meydan düzenlemesi ve Katlı Otoparkı Şehrimizin Otopark sorununu ve meydan ihtiyacını önemli ölçüde gidermektedir. Şehrimize kazandırdığımız dükkanlar ve katlı otopark Çankırı Belediyesine halen önemli miktarda gelir getirmektedir. İyi ki yapmışız.”

OTOPARKIN KATI NEREDE?

Çelik’in bahsettiği katlı otoparkta biz tek kattan başka katı göremedik.

Otoparkın bazı bölümlerinin tavandan su damlatması sonucu araçlara zarar vermesi nedeniyle kullanılamadığı da bir gerçek.

Mevcut Ahmet Yesevi Cami altındaki otopark, AVM otoparkı ile polis evi altı ve karşısındaki otopark dışında kullanılabilecek otopark yok. Temennimiz eski valilik binasının olduğu alanda yer altı katlı bir otopark yapılması.

SORUNLAR GÖRMEZDEN GELİNİYOR

Yıllardır bir arpa boyu yol alınamayan ‘Çankırı Devlet Hastanesi’, 10 yıldır bitirilemeyen ve her sene bakıma alınan Çankırı – Ankara karayolu, ışıklı kavşak geçişi, çözülemeyen trafik ve otopark sorununu siyasiler nedense halen yok sayıyor. 

Şehrimizin sorunlarını biz görmezden gelemeyiz. İyi ki yazmışım!

 

otopark

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin