Seçime doğru..

featured
service

Çankırı’da seçimin nabzı gittikçe daha fazla atmaya devam ederken, Anket Şirketleri tarafından yapılan anket sonuçları MHP’nin % 1.5’lik oy farkıyla kaybettiğini görünüyor

ORC Seçim Anketi sonucunda  Çankırı’da MHP % 1.5’lik oy farkıyla kaybettiğini ve AKP ile MHP arasında kıyasıya bir yarış gerçekleşecek.

Belirsiz bir anket şirketi tarafından yapılan anket sonucunda ise AK Parti (İrfan Dinç) %46 MHP (Hakkı Yalçın) %43  CHP (Taner Karagöz) %3  olarak görülüyor.

Twitter’da paylaşılan anket sonuçlarına göre Çankırı’da son durum:

MHP yüzde   49.38
AKP yüzde    41.87
CHP yüzde     3.50
Diğer yüzde    5.25

OPTİMAR Araştırma Merkezinin geniş çaplı yaptığı anket sonuçları Medya Çankırı haber sitesine ulaştı!

AK Partili İrfan Dinç Yüzde 57’lik bir oyla en yakın rakibi MHP adayına 18 puanlık bir fark atıyor.

İnternet’teki Haber siteleri ve Anket siteleri tarafından yapılan anket sonuçlarına baktığımız zaman;

Haber sitemiz Medya Çankırı tarafından yapılan ve şuandada devam eden DEV ANKET sonuçları 29 Mart Akşamı 00:00’da açıklanırken şuan ki sitemizdeki sonuç şöyle;

Ankette Toplam Oyveren: 1.852 kişi olurken AK Parti – İrfan DİNÇ %50, MHP – Hakkı Yalçın %41 yer alıyor.

DEV ANKETE OY VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Seçim Anketi sitesinde yapılan anket çalışmasında %67,49 ile Hakkı Yalçın görünüyor %28,83 ile Hakkı Yalçının arkasında İrfan Dinç yer alıyor!

Milliyet gazetesinin yapılan anket çalışmasında %60,4 MHP Hakkı Yalçın, %14,6 AK Parti İrfan Dinç ve %13,5 Taner Karagöz olarak görünüyor..

Araştırmacı Yazar ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi mezunu Sayın Murat HABİBOĞLU, Çankırı Siyasetini işte şöyle yorumladı!

Habiboğlu, Çankırı’da siyasetin çok karmaşık ve halkın büyük bir çoğunluğunun seçime 1 hafta kalmasına rağmen kararsızlığını devam ettiğini dile getirirken, Çankırı’nın seçim yasaklarını ve kurallarını tanımadığını, yetkililerin de bu duruma kayıtsız kaldıklarını vurguladı.

AKP ve MHP’nin Çankırı içerisinde karşılıklı agresif yaklaşımlarının iseBBP’ye yaradığını düşündüğünü, Çankırı’nın her 2 partiye de bir ders vermek veya denemek için BBP’yi çıkartma ihtimalinin de olduğunu, ve sandıktan BBP’nin çıkmasının çokta şaşırılmayacak bir durum olduğunun altını çizdi.

Büyük Birlik Partisi’nin Çankırı’da hiç olmadığı kadar aktif ve kararlı duruşunun, Çankırı halkının aklına, Neden olmasın? sorusunu getirdiğini, bu soru ile de “BBP Çankırı’da kazanamaz oyumuz boşa gider” zihniyetini de çürüttüğünü ortaya koydu.

Çankırı halkı artık kabuğunu kırarak, yenilikci, hizmet yanlısı, girişimci ve güvenilir bir belediye düşünmelidir.” dedi…

 

Seçime doğru..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 9 sene önce

    Irfan dincle yola devam…

    Cevapla
Bizi Takip Edin