ŞEYMA YILDIZ ÇANKIRI’DA TOPRAĞA VERİLDİ!

featured
service

Ailenin Çankırılı Oldukları Bilgileri Edinildi

Sevgilisi olduğu için babası tarafından öldürülen Şeyma, ölmeden önce kaçmaya çalışmış.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde Harun Yıldız, erkek arkadaşı olduğunu öğrendiği lise öğrencisi kızı Şeyma Yıldız’ı tabanca ile ateş ederek öldürdü. Harun Yıldız, olayın ardından polise teslim oldu.

Erkek arkadaşı olduğu için babası tarafından öldürülen lise öğrencisi Şeyma’nın, ölümünden önce kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı. Şeyma, tartışma büyüyünce korkup uzaklaşmak istedi ancak babası belinden çıkardığı tabanca ile Şeyma’yı hedef aldı.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde 1969 doğumlu Harun Yıldız, erkek arkadaşı olduğunu öğrendiği lise öğrencisi kızı 2003 doğumlu Şeyma Yıldız’ı tabanca ile ateş ederek öldürdü. Harun Yıldız olayın ardından polise teslim oldu. Korkunç olayın ayrıntıları ortaya çıktı. Arabada babasıyla tartışan Şeyma Yıldız’ın kaçmaya çalıştığı, babasının da kızına ateş ettiği öğrenildi.

Olay, 06.02.2020 Perşembe günü akşam saatlerinde meydana geldi.

Pazarda bal ve pekmez satan 4 çocuk babası Harun Yıldız, erkek arkadaşı olduğunu öğrendiği Şeyma Yıldız ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki evlerinde bu yüzden tartıştı. Harun Yıldız, daha sonra kızını da yanında alarak evden çıktı. Harun Yıldız, kızını kendisine ait hafif ticari araç ile Kargın Mahallesi’ne götürdü. Burada yol kenarında duran Harun Yıldız, araçta kızıyla tartışmaya devam etti. Tartışmanın büyümesi üzerine Şeyma Yıldız, araçtan inip kaçmaya çalıştı. Harun Yıldız da yanında bulunan tabancasını çıkarıp kızına iki el ateş etti.

Yoldan Geçenler İhbarda Bulundu

Yoldan geçen sürücüler, Şeyma Yıldız’ı yerde hareketsiz görünce polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Gelen sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde Şeyma Yıldız’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Şeyma Yıldız’ın cansız bedeni, otopsi için Halil Şıvgın Çubuk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Daha sonra Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Sevgilisi Var Diye Öldürmüş

Olayın ardından Harun Yıldız, İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek teslim oldu. Baba Yıldız’ın ilk ifadesinde, kızının erkek arkadaşı olduğunu öğrendikten sonra çıkan tartışma sonucu öldürdüğünü söylediği belirtildi.
Harun Yıldız’ın polisteki sorgusu sürerken, genç kızın cenazesinin otopsinin ardından memleketi Çankırı’nın Orta İlçesinde toprağa verileceği belirtildi.

Cenazesi 07.02.2020 Cuma Günü Çankırı’da Toprağa Verildi

Babası tarafından öldürülen lise öğrencisi Şeyma Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemleri tamamlandıktan sonra yakınları tarafından alınarak memleketi Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Yaylakent beldesine getirildi. Şeyma için Kayılar Merkez Cami’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede, ailesi, yakınları, arkadaşları ve belde sakinleri katıldı.

Düzenlenen cenaze töreni sonrasında mezarlığa götürülmek üzere genç kızın cenazesi araca konuldu. Acılı anne Emine Y. ise kızının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

şeyma yıldız ile ilgili görsel sonucu

şeyma yıldız ile ilgili görsel sonucu

 

ŞEYMA YILDIZ ÇANKIRI’DA TOPRAĞA VERİLDİ!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin