TÜRKAV, hayatını kaybedenleri andı

featured
service

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığı tarafından merhum Hasan Kertlez ve hayatını kaybedenler için dua edildi.

TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı ahde vefa örneği göstererek merhum belediye encümeni Hasan Kertlez nezdinde ebediyete intikal eden TÜRKAV’ın kuruluşundan bugüne kadar hizmet etmiş ülkücü kamu çalışanlarına, şehit ve gazilere, TÜRKAV’ın kurulmasını sağlayan Başbuğ Alpaslan Türkeş için  hatim okutup duasını TÜRKAV’da yapılan anma toplası ile gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı şunları ifade etti:

“TÜRKAV olarak yapmış olduğumuz faaliyetlerde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen kısa bir süre önce aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden Belediye Meclis üyemiz Hasan Kertlez için okutmuş olduğumuz hatmi şerifin duasını burada yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Katılımları ile bizleri şereflendiren her faaliyetimizde bizleri yalnız bırakmayarak desteklerini esirgemeyen başta MHP İl Başkanımız Sayın Ahmet Kurt Bey ve yönetimine, Merkez İlçe Başkanı Sayın Mahmut Doğar bey ve yönetimine, Sayın Yusuf Naci Bayındır hocama, MHP Genel Meclis üyesi Kamil Çoban bey ve Hasan Kertlez beyin ailesine, katılım sağlayan diğer misafirlere bütün herkese teşekkür ederim.” dedi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra yapılan duanın sonunda katılımcılara TÜRKAV tarafından ikramda bulunuldu.

Daha sonra Yusuf Naci Bayındır tarafından geçmişten günümüze kadar Milliyetçi-Ülkücü kuruluşların yapılanmasından, çalışmalarından bahisle yaptığı konuşmasında ahde vefanın önemine vurgu yapıldı. 

TÜRKAV, hayatını kaybedenleri andı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin