Vali Ayaz, vaka sayılarında azalma olduğunu söyledi

featured
service

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz görev yapmakta olan polis memurları, itfaiye ve temizlik görevlilerinin yeni yılını kutladı. Ziyaretler sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Vali Ayaz, koronavirüs ile mücadelede iyi bir noktaya gelindiğini, vaka sayılarında da azalma olduğunu açıkladı.

Vali Abdullah Ayaz yılbaşı ve hafta sonu boyunca uygulanan sokağa çıkma yasağında şehrin çeşitli bölgelerinde görev alan polis memurlarını ve temizlik görevlilerini ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı. Vali Ayaz’a ziyaretlerinde Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hıdır Ayçiçek katıldı.

Ayaz, ziyaretler sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şu anda gecenin bu saatinde bizimle olan basın mensuplarının yeni yılın sonrasında da vatandaşlarımızı yeni yıllarını tebrik ediyoruz. Hayırlı bir 2021 yılı diliyoruz. 2021 yılının 2020 yılından çok daha farklı bir seyir izlemesi. İnşallah sağlıklı günlerin yakın olduğu kanaatindeyiz. 2021 yılında el birliği içerisinde vatandaşlarımızın da alınan tedbirlere uyumu ve desteğiyle beraber sağlıklı günlere ulaşacağımızı değerlendiriyoruz.” dedi.

Koronavirüs vaka sayılarında azalış yaşandığını belirten Ayaz, “2020 yılının neredeyse tamamında esas gündem koronavirüstü. Bu konuda sona geldiğimizi düşünüyoruz. İlimizde son dönemdeki veriler gayet iyi. Vatandaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Tedbirlere uyumlarından dolayı. İnşallah birkaç ay daha sabır istiyoruz. Aşıların yaygınlaşmasıyla beraber önümüzdeki süreçte tedbirlerde hafifleme olacağı, salgında gerileme olacağı şu anki beklentimiz. 2021 yılında da ilimiz için elimizden geleni belediye başkanımızla mesai arkadaşlarımızla beraber gayret içerisinde olacağız. Vatandaşlarımızdan isteğimizden biraz daha sabır tedbirlere riayet etmeleri. Sağlıklı bir 2021 yılı diliyorum.” diye konuştu.

Vali Ayaz, vaka sayılarında azalma olduğunu söyledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin