VALİ ÖZCAN VE MUHTAR KARSAVURANIN TARTIŞMASI!..

featured
service

Buğdaypazarı Mahallesi Muhtarı Ahmet Hüseyin Karsavuran’ın mahallesinde yapımı devam eden okulun inşaatında yaşanan aksaklıkları gündeme taşıması üzerine Vali Vahdettin Özcan’ın dikkatini çekti.

İşte Buğday Pazarı Muhtarının Facebook’taki açıklaması!

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde mahalle sakinlerimizin güvenini alarak 15 aday içerisinden seçilmiş bulunmaktayım. ” diyen Karsavuran sözleri şöyle devam ettirdi!..

“Evliyim iki çocuk babasıyım. Şahsımı memuru, işçisi, emeklisi, ev hanımı, geçici işçisi, öğrencisi herkes destekledi. Bu insanlar beni seçtilerse ben seçilmişim diye hiçbirini aşağılama diye bir durumum olmadı. Eğer görevimi yapmıyorsam bana herkesin hesap sorması gerekmektedir. Kim görevini yapmıyorsa hesap sorulmak durumundadır. Çankırı ilimizin en büyük mahallesi olması nedeni ile sorumluluğumun büyük olduğunun bilincindeyim ve bununla birlikte yaptığımız etkinliklerle Türkiye’de ilkleri yaptığımı düşünüyorum.
30 Mart 2014 yerel seçimlerinden bugüne kadar Mahallemizle yakinen ilgilendim. Yeri geldi mahallemde Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, yeri geldi Milletvekili Hüseyin FİLİZ ve İdris ŞAHİN oldum. Yeri geldi mahalle sınırlarımda olsun olmasın yetime, ihtiyaç sahibine bir baba bir abi şefkati gösterdim. Yeri geldi gece vakti rencide olmasın diye yetim sahibi bacıma sırtımda kömür taşıdım. Yeri geldi ihtiyaç sahibi kardeşimin bir gece vakti rencide olmasın diye ihtiyaçlarına yardımcı oldum. Bu yaptıklarımın hiçbir zaman reklamını yapmadım yapmayacağımda. Asfaltı bozulan yoldan, taşı sökülen kaldırıma, parkta zarar gören banktan, kar küremesine kadar tüm ihtiyaçlarda gerekli mercilere bilgi verdim. Fakat hiçbirisi şahsımı rencide etmeden isteklerimi yerine getirdiler.
17 Şubat 2015 Salı günü saat 13.30’da Mahallemizde Yeni yapılan Eski adıyla T.O.B.B. ortaokulu, yeni adıyla MUAZZEZ SERVED AMARATOĞLU Ortaokulu’nu gezdim. Ama Sayın Valimizin gurur kaynağı diye hitap ettiği yeni okulu gezdim. Tamamlanmak üzere olan bu okulun tavanın aktığını fark ettim ve bu durumu Valimizle haber vermek istedim. 17.02.2015 saat: 13.40’ta bu durumu kendisiyle hemen paylaşmak istedim ulaşamadım. Milli Eğitimle İlgilenen Vali Yardımcısı Zafer ENGİN beyle görüşmek istedim onda ise odacısına takıldım. Odacısına ısrarlarım yetmeyince fotoğrafları Muhtarlık Facebook hesabımda ve yerel haber siteleriyle paylaştım. Kamuoyunda takdirle karşılanan bu olay Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Zafer ENGİN beyinde kulağına gidince kendisi 18 Şubat 2015 Çarşamba saat 16.15’de Şahsımı arayarak olaydan duyduğu üzüntüyü ve bu olayda tepkisiz kalmamamı takdirle karşıladı ve iyi niyetlerini bildirdi. Vali Yardımcısı Zafer ENGİN beyin bu iyi niyetleri karşısında büyük sevinç yaşamıştım ki yarım kaldı. 20 Şubat 2015 Cuma saat 17.53’te Vali Vahdettin ÖZCAN şahsımı aradı. Konuşmamız çok kısa sürdü bana kullandığı cümleler çok üzüntü vericiydi. “Erkektin madem karşıma niye çıkmadın” cümlesi hayatım boyunca unutamayacağım bir cümle olacak. Ben tebrik ve teşekkür konuşması beklerken sarf ettiği kelimeler çok kırıcıydı. O kelimelere karşılık ailemin bana verdiği terbiye doğrultusunda ona Sayın Valim demekten sakınmadım. Kamu malını savunmanın ve bunu korumanın Vali Bey nezdinde ne kadar kötü bir şey olduğunu öğrendim. Fakat mücadelem halkım için mahallem için olacaktır. Ben Buğday Pazarı Mahallesinin Mülki Amiri isem, Muhtarı isem Mahalle Sakinlerinin hakkını savunmaktan hiçbir zaman geri kalmayacağım. Saygılarımla Buğday Pazarı Mahalle Sakinlerinin ve Çankırı Halkının takdirlerine arz ederim.” dedi.

Çankırılı Hayırsever Simit Parasıyla Okul Yaptıracak (TIKLAYINIZ)

Muhtarla telefonla konuştuğunu dile getiren Özcan, şöyle devam etti:

“Muhtardan önce devlete bu aksaklıkları bildirmesini beklerdim. Önce bana, benim vali yardımcılarıma yada Bayındırlık Müdürüne bu aksaklıkları bildirmeliydi. Ben kendisiyle telefonla konuştum. Bunlarıda kendisine söyledim ama o bir muhtar gibi davranmadı.  Meseleyi gidip gazetelere aksettirdi. Basına aksettirmesinde de bir sorun yok ama önce bize başvurup, biz bunu düzeltmezsek gazetelere gitmeliydi. Telefonda kendisine adam olan bana gelir, bana söyler dedim. Böyle bir eksikik varsa ilgileniriz dedim.”

Muhtarla ilgili çok sert konuşan Özcan, “Valinin binası akıyormuş diyor. Sanane akıyorsa, kimsin sen? Mahalle muhtarlığı kalkacak zaten. Benim öyle bir muhtarım yok. Ben bir eksik muhtarla çalışıyorum” dedi.

Devletin muhtarının böyle davranmaması gerektiği belirten Özcan, “Devletin maaşını alıyorsan devletin kurallarına uyacaksın. Devletten bin lira maaş alıyorsun” diye konuştu.

Birilerinin siyasi emellerine alet edilemeyeceğini dile getiren Özcan, “O bina bize muazzez teyzenin emaneti. Biz gereken hassasiyeti zaten gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Burada farklı amaçlar, siyasi hesaplar var. Kimse beni siyasi hesaplarına alet edemez. Gelip benden özür dileyecek” ifadelerine yer verdi.

Çankırılı Hayırsever Simit Parasıyla Okul Yaptıracak (TIKLAYINIZ)

Ardından Ahmet Hüseyin Karsavuran Valinin görüşüne şöyle cevap verdi!

“Çok saygıdeğer Muazzez AMARATOĞLU hanımefendi aradı. Tam bir hanımefendi, çok harika bir insan. O övgü dolu tüm sözler hakediyor. Çok harika bir vatan evladı. Yarın yetkililerle konuşma sözü verdi. Teşekkür ve Onur verici sözleri beni çok duygulandırdı. Bende tüm kamuoyu önünde Kendisine memleketime kazandırdığı bu eğitim yuvasından dolayı çok teşekkür eder, ellerinden öperim. Allah siz ve sizin gibi saygıdeğer insanlara sağlıklı uzun ömürler versin.” ve ardından “Ben Valinin değil Halkın Muhtarıyım. Vali bey kendisine hakaret ettiğimi ispatlasın. Muhtarlığı bırakmazsam namertim, şerefsizim. Ben 93 yılından bugüne esnaf çocuğuyum kimse beni hakaret etmekle suçlayamaz. ” dedi..

 

VALİ ÖZCAN VE MUHTAR KARSAVURANIN TARTIŞMASI!..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin