“Vatana can veren fidanlar, şehit öğretmenler” sergisi açıldı

featured
service

Türk Eğitim-Sen Çankırı Şube Başkanlığı ve TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı tarafından ‘Vatana can veren fidanlar’ şehit öğretmenler fotoğraf sergisi açıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde Yunus AVM’de gerçekleştirilen sergi açılışa, Vali Abdullah Ayaz, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretmenler, STK ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Çankırı İl Başkanı Yüksel Yandım, “Öğretmen, öğrencinin gülüşüne düşen ilk cemredir. Öğretmen, doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenlik, bir bahar güneşi gibidir. Nasıl can verirse güneş havaya, suya, toprağa. Nasıl fer verirse bahar için kışın ayazında donmuş doğaya! Öğretmen de öyle can verir bir topluma” dedi.

 Yandım konuşmasının sonunda ise; “Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü kutlarken, başta Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum, ruhları şad mekanları cennet olsun” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından  ‘Vatana can veren fidanlar’ şehit öğretmenler fotoğraf sergisi gezildi.

“Vatana can veren fidanlar, şehit öğretmenler” sergisi açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin