Anneler “Çocuğumla Okuyorum” dediler..

featured
service

Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu velileri kitap kurdu oldular. Okul öğretmeni Ayşe TOPRAK koordinesinde düzenlenen “Çocuğumla Okuyorum” isimli kitap okuma etkinliği, her hafta çarşamba günü saat 14.10 ́da başlıyor. Okulun konferans salonuna, çocuklarıyla birlikte ellerinde kitaplarla gelen veliler, yaklaşık 40 dakika süren etkinliğe yoğun ilgi gösteriyorlar.

Okuma kültürünün geliştirilmesi ve kitap okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla düzenlenen etkinlik, okul idaresi, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin işbirliğine güzel bir örnek oluşturuyor. Etkinlikle ilgili görüşlerini belirten Sınıf Öğretmeni Ayşe TOPRAK; “Okulumuzda düzenlediğimiz etkinliğinin amacı, velilerimizin çocuklarıyla birlikte okumalarına imkân sağlayarak, okumanın keyfini birlikte yaşamalarıdır. Aynı zamanda velilerin de kitap okuyarak çocuklarına örnek olmalarına yardımcı olmak istiyoruz. Etkinliğimiz her Çarşamba düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Her haftaki etkinliğe yaklaşık 60 velimiz katılmaktadır. Öğrencilerimizle birlikte bu sayı ikiye katlanmaktadır. Bu ilgi, okuma kültürüne sağlanan katkı dolayısıyla, okulumuz için onur verici bir durumdur. Etkinliğimize katılan tüm velilerimize, bu etkinliği gerçekleştirirken destek olan tüm idarecilerimize ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.“ dedi.

Okul Müdürü Resul AYHAN ise; “ Okulumuz ve öğretmenlerimiz, eğitimleilgili her alanda yeni fikirler ve projeler üretmek adına yoğun çaba sarf etmektedir. Okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması için düzenlenen bu etkinliğimizin başarıya ulaşacağına olan inancımız tamdır. Velilerimizin desteğinin alınmasıyla evlerimize okuma kültürünü daha kolay yerleştirebileceğimizi düşünüyoruz. Evlerimizde okuma kültürü yoksa çocuğum neden kitap okumuyor diye sızlanmamak gerekir. Hemen bir kitapçıya ya da kütüphaneye giderek bir kitap edinilmeli ve okumaya başlanmalıdır. Tüm velilerimizi, hatta tüm Çankırılıları bu harekete katılmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

20150218_143219

20150114_142929

20150218_143237

20150218_150826

Anneler “Çocuğumla Okuyorum” dediler..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin