Arif Çayır'dan GALATASARAY ve FENERBAHÇE’ye Davet

featured
service

İstanbul’da katıldığı Ilgazlı Esnaf ve İşadamları Yemek programı sonrası itvhaber.com Haber Portalı Yayın Yönetmeni Recep Kenan’ın sorularını yanıtlayan Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır Ilgaz’ın geniş bir değerlendirmesini yaparken Fenerbahçe ve Galatasaray ile birlikte tüm futbol takımlarını Ilgaz Kadınçayırı’ndaki Yıldıztepe Tesisleri’nde kampa davet ettiğini söyledi.

Recep Kenan’a yaptığı değerlendirmede farklı bir Ilgaz görmek istediğini, beklediği Ilgaz’ı bulamadığını vurgulayan Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, geçmiş dönemdeki belediye başkanlarının farklı şeyler yaptığını ifade edip, “Gönül isterdi ki; daha doğru, Ilgaz’a yakışır şeyler yapılmalıydı. Çünkü 15 yıllık bir iktidar dönemi geçirdi. Bu 15 yıllık iktidar döneminde birçok şeyi yapılmalıydı” dedi.

ILGAZ BELEDİYESİ’NİN ÖNEMLİ BİR GELİRİ YOK

Geldiği günden itibaren sisteme baktığını, ilçede çalışan eleman ve belediyenin gelir giderini incelediklerini vurgulayan Arif Çayır, belediyenin önemli bir gelir kaynağı olmadığını, gelir kaynaklarının şebeke suyu, emlak vergisi ve İller Bankası ödemelerinden ibaret olduğunu ifade etti.

Bu gelirlerle sadece personel giderlerinin karşılana bildiğinin altını çizen Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, şebeke suyu paralarının da toplanamadığını, duyuru yaparak su paralarının ödenmesini istediklerini ve 1 ay içerisinde 150 bin liraya yakın su parasının toplandığını belirtti.

DUYARLI VATANDAŞLAR BORCUNU ÖDER

Belediyeye ait dükkan kiralarının da uzun süreden bu yana toplanamadığını gördüklerini söyleyen MHP’li Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, “Vatandaşlarımızı uyardık. Anonslarımızı yaptık. Ricada bulunduk. Devletin ve özellikle de Ilgaz’ın ayakta kalması için herkesin borcunu ödemesi lazım. Suyu kullanan; su parasını, dükkanı kullanan; kirasını verecek. Ben vatandaşlarımın duyarlılığına inanıyorum. Ankara ve İstanbul’da yaşayanlara ödeme kolaylığı sağlamak için elektronik ortamda ödeme imkanı yaratmak için çalışıyoruz. Borçlar ödenmezse; ileriki günlerde ihbarname göndereceğiz. Kiradaki mülkler, düğün salonu ve kum ocağının işletme koşullarını yeniden gözden geçireceğiz. İlçe belediyemizdeki en büyük eksiklik eleman. Fen işleri müdürlüğü, teknik işler müdürlüğü olsun belediyemizde”

SU ARIZASIDA ILGAZ’IN BÜTÜN SUYU KESİLİYOR

“Alt yapı eksikliğimiz de önemli sorun ilçemizde. Su arızası olduğunda Ilgaz’ın bütün şebekesinin suyunu kesmek gerekiyor. Su şebekesinden başlayarak altyapı yenileme projesi uygulamak istiyoruz”

HEDEFİMİZ  ILGAZ’DA TOKİ’NİN KONUTLARI

Otobüs terminali olmayan bir ilçe olmaz. Bu konuda çalışmalarımıza başlayacağız. Biz dağınık olan mahallelerimize pazar servisi koyduk. Ilgaz trafiğinin düzenlenmesi lazım en kısa zamanda.  Ama öncelikli hedefimiz TOKİ’nin Ilgaz’da konut yapması. İstanbul ve Ankara’daki gurbetçilerimizden çok konut talebi var.

BİNA YOK, KURULAN FAKÜLTEMİZ ILGAZ’A GELEMİYOR

TOKİ’nin buradaki konut projesinde bir de fakülte olacak. Fakültemiz burada açılırsa öğrenciler burada kalacak. Esnaf iş yapacak yeni kafeler açılacak.  İlçemizde Turizm Meslek Fakültesi kurulmuş durumda. Kadrosu oluşmuş, müdür atanmış. Binası olmadığı için maalesef fakülte Ilgaz’a gelemiyor. Biz de fakülte binasını TOKİ’e yaptırmayı planlıyoruz”

FENERBAHÇE  VE GALATASRAY’I KADINÇAYIRI’NDA KAMPA DAVET ETTİM

Kadın çayırında büyük bir tabiat parkın oluştuğunu ve yapanlara teşekkür ettiğini ifade eden Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, “Özellikle Nurettin Akman Beyin bu konuda büyük destekleri olmuş. Sayın Valimizin dik duruşu, Kaymakam Beyin çalışkanlığı sonucunda burada bir atılım gerçekleşmiş. Günübirlik piknik alanları, iki futbol sahası, yeni bir otel hazırlığı var burada. 1. Lig ve 2. Lig takımları için iyi bir kamp yeri Kadınçayırı. Çünkü futbolcuların 1300 rakımda kamp yapmaları gerekiyormuş. Fenerbahçe  ve Galatasray başkanlarına mektup yazıp Kadınçayırı’nda kampa davet ettim”

“ILGAZ’A YAŞLI BAKIM EVİ”

Ankara’ya iki saat İstanbul’a 4 saat. Yakınlığı, kış turizmi ve yaz turizmi koşullarının varlığı artı bizim için. Yaşlanan nüfusumuz için “yaşlı bakım evleri” ihtiyaç haline geliyor. Özele müteşşebüsler tarafından bu tür bakım evi kampusü yapılabilir. Binaları, tarım arazileri, parkları olan büyük bir kompleks olmalı. Engelsiz köy projesi de uygulanabilir burada. İstanbul’a, Ankara’ya, Avrupa’ya ve Arabistan’a yakın. Kısacası Ilgaz’ın geleceği turizmde”

ARAZİLER BİRLEŞMELİ

Ekimi zorlaşan parçalanmış arazilerin birleştirilmesi gerektiğinin altını çizen Arif Çayır değerlendimesinin son bölümünde; “Bunu Tosya yapmış. Burada seracılık yapılabilir. Kesme çiçekçilik yapılabilir. Alan büyük. Fidancılık yapılabiliri. Belediyenin desteği ile halkın el işi ürünler üreterek bunların pazarlamasıyla ekonomik katkı sağlanması lazım. Ürettikleri yöresel ürünler; tarhana, makarna gibi ürünlerin pazarlanması lazım” ifadeleri ile yöre ürünlerinin değelendirilmesi yönünde çalışma yapılasının gereğine değindi.

ILGAZ’A YENİ İMAR PLANI HAZIRLANMASI LAZIM

Ilgaz’da esaslı bir imar çalışması yapılmasının gerekli olduğunun altını çizen Çayır,”Ilgaz çok dağınık bir şehir. Plansız yapılanmış. Mutlaka yeni bir imar planı hazırlanması lazım Ilgaz’da” dedi.

  Recep Kenan/itvhaber.com

arif cayir_recep kenan _ilgaz belediye baskani

Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır’dan Galatasaray ve FENERBAHÇE’ye Davet

Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır’dan Galatasaray ve FENERBAHÇE’ye Davet

Arif Çayır'dan GALATASARAY ve FENERBAHÇE’ye Davet

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin