FİLİZ'DEN TÜKETİCİLERE MÜJDE!

featured
service

FİLİZ’DEN TÜKETİCİLERE MÜJDE!

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi ve Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Medya Çankırı Muhabiri’ne “Tüketici Hakları Kanunu mağduriyetleri ortadan kaldıracak” dedi.
Filiz, hazırlanan yeni tüketici kanununa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Kanunun 28 Mayıs Çarşamba günü itibari ile yürürlüğe gireceğini anlatan Filiz, kanun ile tüketicinin korunmasını hedeflendiğini ve tüm mağduriyetlerin ortadan kalacağını belirtti.
Yeni kanunda, tüketici kredileri, kredi kartları, kart üyelik aidatları, ön ödemeli konut satış sözleşmeleri, ayıplı malların iadesi, abonelik sözleşmeleri gibi birçok alanda değişiklikler yapıldığını ifade eden Milletvekili Filiz,  Medya Çankırı Muhabiri’ne “Sürekli olarak şikayet aldığımız banka kesintileri konusunda Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi 15 üye arkadaşımızla birlikte uzun uğraşlar neticesinde düzenlemeler yaptık. Bankalar artık yaptıkları her işlem için tüketiciden ücret talep edemeyecek. Bununla birlikte yapılan birçok kesintinin de önüne geçilecek ” diye konuştu.
Filiz, yeni düzenleme ile vatandaşların huzursuz olduğu birçok konuyu sona erdirdiklerini kaydetti.

FİLİZ'DEN TÜKETİCİLERE MÜJDE!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin