Başkan İrfan Dinç Taşmescit’e Belediye Olarak Talip Olduklarını İfade Etti

featured
service

Valilik Birlik Salonu’nda yapılan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katılan belediye Başkanı İrfan Dinç, Büyük Camii’nin Kurban Bayramına yetiştirilmesini istedi, Taşmescit’e Belediye olarak talip olduklarını ifade etti.

Toplantıda İl genelinde çalışmalar hakkında bilgi veren Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilisi, Büyük Camii restorasyonunun yüzde 80 seviyelerine geldiğini, bu yıl tamamlanacağını söyledi. Yetkili, İmaret Cami restorasyonun yüzde 20 seviyesinde olduğunu ifade ederken, Taşmescit projesinin onaylandığını belirtti.

Söz alan Belediye Başkanı İrfan Dinç, Büyük Camii’nin bölgenin kalbi olduğunu, çalışmaların çok yavaş ilerlemesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek “Büyük camideki restorasyon çalışmaların bir türlü tamamlanması bölgede ve esnafta negatif etki yaratmaktadır. Dolayısıyla vatandaşta eleştirisini hiç çekinmeden bize söylüyor. Müteahhit bazı şeyleri bahane ederek çalışmaları geciktiriyor. Büyük Cami restorasyonunun tamamlanması bölgeye tekrar bir hareketlilik katacaktır.” dedi. Başkan Dinç, Büyük Camii’nin Kurban Bayramı’na tamamlanarak ibadete açılmasını istedi.

Taşmescit projesinin kuraldan geçtiğini altını çizen Başkan Dinç, Taşmescit’e yapılacak çalışmalar konusunda bir karar verilmesi ve ibadethane statüsünden çıkartılması gerektiğini, dünya gündemine taşıyabilecek faaliyetlere yer verileceğini ifade ederek, Taşmescit’e Çankırı Belediyesi olarak talip olduklarını belirtti.

Başkan İrfan Dinç Taşmescit’e Belediye Olarak Talip Olduklarını İfade Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin