Boşanma aşamasındaki eşini vuran zanlı tutuklandı

featured
service

Ramazan SARICI/BİZİM ÇANKIRI – ÇANKIRI’da boşanma aşamasında olduğu eşi Gülay A’yı tabancayla vurarak öldüren Mesut A, tutuklandı. 

Çankırı’da yaşayan ve boşanma aşamasında olduğu 3 çocuk sahibi eşi Gülay A.’yı (40) tabancayla öldürüp, memleketi Adana’ya döndükten sonra polise teslim olan Mesut A., Çankırı Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından gece saat 00:00 civarında adliyeye sevk edilen cinayet zanlısı Mesut A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Çankırı Cezaevi’ne gönderildi.

Olay nasıl olmuştu?

Çankırı’da eşi Gülay A. ile boşanma aşamasındaki Mesut A. çilingire kapısını açtırdığı eve girip, dışarıda olan eşini beklemeye başladı. Gülay A. ile eve döndüğünde eşiyle karşılaştı. Mesut A., boşanmaktan vazgeçmeyen eşini yanında getirdiği tabancayla vurdu. Daha sonra evden çıkıp, Adana’ya kaçtı.

Mesut A., önceki gece Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği’ne giderek teslim oldu. Mesut A., polise verdiği ifadesinde, Çankırı’da yaşayan eşini boşanmak istediği için öldürdüğünü söyledi. İtiraf üzerine Adana Polisi, Çankırı Polisi ile irtibata geçip evin adresini verdi. Polis ekipleri, eve girdiğinde kadının cesedi ile karşılaştı. Gülay A.’nın cansız bedeni yapılan incelemenin ardından Çankırı Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Mesut A. ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

""

""

""

Boşanma aşamasındaki eşini vuran zanlı tutuklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin