Çankırı’da 2 köy karantinaya alındı

service

Çankırı’nın Dodurga köyü, koronavirüs tedbirleri kapsamında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında ikinci bir değerlendirmeye kadar karantinaya alındı.

Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga köyü, artan koronavirüs vakaları sonrasında tedbir amaçlı karantinaya alındı. Orta Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, “İlçemize bağlı Dodurga köyünde Koronavirüs (Covid 19) pozitif vakaların yoğunlaşması nedeniyle halk sağlığının korunması ve salgının kontrol altına alınması amacıyla Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri kapsamında 28/03/2021 saat 20:00’ dan itibaren Dodurga köyünde Karantina uygulanmasına başlanmasına ve kurul tarafından yapılacak ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına devam edilerek, istisnai durumlar haricinde köye giriş ve çıkışların kapatılmasına, gerekli tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin alınarak uygulanmasına oybirliği ile karar verilmiştir.” denildi.

Ilgaz Yuvasaray köyü karantinaya alındı

Çankırı’nın Yuvasaray köyü, koronavirüs tedbirleri kapsamında 10 gün karantinaya alındı. Çankırı’nın Ilgaz ilçesine bağlı Yuvasaray köyü, artan koronavirüs vakaları sonrasında tedbir amaçlı karantinaya alındı. Ilgaz Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada,  “Ilgaz İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 29.03.2021 tarihli ve 11 sayılı kararı ile koronavirüs salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek amacıyla 29.03.2021 tarihinden itibaren ilçemize bağlı Yuvasaray köyünde Covid-19 vaka sayılarının artması sonucunda salgının kontrol altına alınması açısından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. Ve 72. Maddeleri kapsamında 29 Mart 2021 Pazartesi günü saat 11:00 itibari ile 10 gün süre ile karantinaya alınmasına 10 gün sonra toplanacak kurul tarafından yapılacak ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulanmasına devam edilerek istisnai durumlar haricinde Yuvasaray giriş ve çıkışların kapatılmasına karar verilmiştir. Kurallara riayet etmeyenler hakkında cezai işlem uygulanacaktır.” denildi.

Çankırı’da 2 köy karantinaya alındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin