Çankırı’da fuhuş operasyonu: 2 tutuklama

featured
service

Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kent merkezinde fuhuş operasyonu yapıldı. Operasyonda 5 yabancı uyruklu kadın sınır dışı edilirken, olayla ilgili 2 kişi tutuklandı.

Emniyetten yapılan bilgilendirme şöyle:

“Çankırı’da aracılık ve yer temini yapılarak fuhuş yaptırıldığı, yurtdışından yasadışı yollarla kadın getirilerek göçmen kaçakçılığı yapıldığının belirlenmesi üzerine Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce kurulan özel ekipler vasıtasıyla şüpheli şahıslar takibe alınmış,  yaklaşık 2 ay süren çalışmanın ardından belirlenen 5 farklı adrese 12.04.2021 tarihinde eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir.

Temiz sokaklar adı verilen ve Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yapılan Operasyonda 3’ü yabancı uyruklu olmak üzere toplam 8 şüpheli gözaltına alınmıştır. 

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız tüfek, 8 adet tabanca mermisi, yüklü miktarda Türk Lirası, 3.880.000 Irak Dinarı, 2200 dolar ve çok sayıda kira kontratı, tapu fotokopileri, pasaport, banka dekontları, cep telefonu, sim kart ve hafıza kartları ele geçirilmiştir.

Fuhuş yapmaları için aracılık yapılan ve yer temin edildiği tespit edilen 2 Azerbaycan, 2 Özbekistan ve 1 Kırgızistan uyruklu olmak üzere toplam 5 yabancı kadın sınır dışı işlemleri için geri gönderme merkezine teslim edilmiştir.

Operasyon sonrası adli makamlara sevk edilen 1’i Irak uyruklu olmak üzere 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. 4 şüpheli adli kontrol şartıyla, 2 şüpheli Cumhuriyet Savcılığınca serbest bırakılmıştır.

Vatandaşlarımızın huzuru ve genel asayişin sağlanmasına yönelik olarak suçun önlenmesi ve meydana gelen olayların faillerinin yakalanması için Asayiş Şube Müdürlüğümüzün titiz ve çok yönlü çalışmaları devam etmektedir.”

Çankırı’da fuhuş operasyonu: 2 tutuklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin