Çivitcioğlu, 750 milyon lira bedelli çalışmaları yerinde inceledi

featured
service

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı’da yapımı devam eden ve yapılması planlanan çalışmaları basın mensuplarıyla birlikte yerinde inceledi.

 

AK Parti İl Başkan Vekili Metin Küçükertan, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi ve partililerin eşlik ettiği ziyarette Milletvekili Salim Çivitcioğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Yapraklı yolunda incelemede bulunan Çivitcioğlu, “Cezaevinin önünden yay çizerek giden yolumuz MKE’nin köşeden tekrar çıkıyordu. Ama şuanda Cezaevinin önünden düz bir şeritle 2.3 kilometrelik yolu tek seferde gitme imkanına kavuşuyoruz. MKE ve yerleşim yerlerine çıkış yollarımızda mevcut. Burada iki sefer tabaka döküldü. Deformasyon olduğu zaman alttaki tabakada konforlu ve düzenli. Bir metre altı tamamen taş. 10 bin metrekare parke taşı ve 15 bin metrekare bordür yapılarak yolumuz tamamlanacak. 15 Ocak 2022 tarihi itibariyle iki şeritte hizmete açılacak. Burası 15 milyon liraya mal olacak. Çankırı’mıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜNE YENİ HİZMET BİNASI

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne ait yapılacak yerleşke yerinde de incelemede bulunan Çivitcioğlu, “Bu alan 100. Yıl Yetiştirme Yurdu’nun olduğu alandı. Burası Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü binası olarak ihalesi yapıldı. İhale beledi 14 milyon 608 bin lira. Binamızın bitiş tarihi 2023. Firma yetkilileriyle görüştük. Nasip olursa burayı bir sene içinde bitirip hizmete sunacağız.” diye konuştu.

ÇEVRE YOLU – KARAYOLLARI ŞUBESİNİN YENİ YERİ

Çivitcioğlu, çevre yolundaki çalışmalardan da bahsederek, “Bu bölgenin çift şeridine sıcak asfalt dökümü yapıldı. Ama henüz sanat yapıları yapılmadığı için ulaşıma açılmadı. Buranın alt kısmında Karayolları 158. Şube Şefliği asfalt plenti var. Hem asfalt plenti hem de idari binaları buraya taşıyıp tamamen 158. Şube Şefliğini buraya getireceğiz. İl Jandarma Komutanlığı’nı Ankara yolu üzerindeki karayollarının yerine taşıyoruz. İl Jandarma Komutanlığının olduğu yere de yeni 400 yataklı Devlet hastanemizi yapacağız. İnşallah hastanemizin temelini 2022 yılının ilk yarısında atacağız. Bunlar beraber yönetilecek. Bu anlamda İlimiz 3 tane yeni binaya kavuşacak.” şeklinde konuştu.

YENİ HASTANE

Yeni yapılması planlanan 400 Yataklı Devlet Hastanesi yerine de giden Çivitcioğlu,  “Şuan için Çankırı’mızda 300 yataklı hastanemiz bulunuyor. Nasip olursa İl Jandarma Komutanlığının olduğu yere 400 yataklı devlet hastanesi yapımı ile ilgili girişimler başladı. Tamamlandığında toplamda 700 yatakla devlet hastanemiz Çankırı’mıza hizmet verecek. İl Jandarma Komutanlığı’nı Ankara yolu üzerindeki karayollarının yerine taşıyoruz. Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı’nı yan yana getirerek böyle bir hizmete Çankırı’mıza getiriyoruz. Bakanlarımız taleplerimizi hep olumlu yanıt verdiler. Nasip olursa anjiyo ünitemizi de Mart ayı içerisinde hizmete sunacağız. Şuanda inşaat çalışmaları devam ediyor. Çankırı’dan Ankara’ya sevklerden en önemli süreç kalp-damar hastalıkları.” açıklamasında bulundu.

YENİ KÜTÜPHANE YAPILACAK

Ardından Çivitcioğlu ve partililer basın mensuplarıyla birlikte yeni yapılacak kütüphane yerine geçti. Ahmet Bukan köprüsü karşısında yapılması planlanan kütüphane yeri için açıklama yapan Çivitcioğlu, “Şu anda bulunduğumuz alan eski Gazi İlköğretim Okulu’nun bulunduğu alan. Şu anda burası nasip olursa çabalarımız ve uğraşlarımız neticesinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alpaslan beyinde geldiğinde gösterdiğimiz yer neticesinde Çankırı’mıza il halk kütüphanesi olarak kazandırılacak. Şu anda buranın proje çalışmaları devam ediyor. Buraya hem ilk halk kütüphanesi hem fuaye salonu hem de konferans salonu şeklinde bir bina yapmak istiyoruz. Buradaki ağaçlarımızı korumak şartıyla bu projeyi yapacağız. Bunun takipçisiyiz. Sayın bakanımızı geçen hafta ziyaret ettiğimizde çalışmaları sorduk. Şu anda projeler bitme aşamasına geldi, en kısa sürede yapım ihalesi yapılacak. 2022 yılının sonunda burası Çankırılı hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak.” ifadelerini kullandı.

TAŞ MESCİT AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Yapımı tamamlanma noktasına gelen Taş Mescit Aile Sağlığı Merkezi de ziyaret edildi. Çivitcioğlu, burasıyla ilgli olarak şunları kaydetti:

“Şu anda bulunduğumuz nokta, Taş Mescit Aile Sağlık Merkezi. Burası bundan önce 1 nolu sağlık ocağımızdı. Buradaki sağlık ocağı küçük bir yerdeydi. O bina şu anda sağlık kompleksimizin otoparkı olarak kullanılıyor. AK Parti hükümetlerimizin insanın sağlığına verdiği önemin bir ayrıcalığı. Burayla beraber ilçelerimizde de 3 tane köyümüzde de sağlık ocaklarımızı birlikte yaptık. Burasının yakın zamanda teşrifi gerçekleştirilecek ve Nisan – Mayıs ayı gibi hizmet alacak. Burası 25 bin vatandaşımıza hizmet verecek. 13 tane polikliniğimiz var. Buranın yanında Orta Yaylakent’te sağlık merkezi yaptık, Ünür’de sağlık ocağı yaptık. Yukarıöz’de sağlık ocağı yaptık, Kırovacık’ta sağlık merkezi yaptık. İlçelerimizde de devlet hastaneleriyle ilgili işleri takip ettik. Şabanözü’nde 20 yataklı entegre hastanemizin çatısı kapatıldı 2022’de hizmete sunulacak. Atkaracalar’da 20 yataklı devlet hastanemiz ve Orta ilçemizde 20 yataklı devlet hastanemiz de çalışmalar son noktaya geldi. 2022’in ortalarında hizmete girecek. Halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

750 MİLYOL LİRA BEDELLİ PROJELER

Çankırılıların uzun yıllar hasretini çektiği kapalı yüzme havuzu inşaat çalışmaları da yerinde incelendi. Burada çalışmalarla ilgili genel bir değerlendirme yapan Çivitcioğlu, şunları söyledi:

“Çankırı’mızın her noktasına inşallah hizmet edecek çalışmaları devam ettiriyoruz. Amacımız memleketimize katkı sunmak. Sizlerle 2 saat içerisinde Çankırı’mızda yapılan birtakım çalışmalarla ilgili kesit sunmaya çalıştık. Bunu daha kurumlarımıza yayma imkanımız var fakat sizlerle sadece görsel anlamda bir gezelim oralarda neler yapılmış, neler yapılıyor görüp sizin vasıtanızla da Çankırı halkımıza tanıtalım, anlatalım amacıyla değişik bir uygulama gerçekleştirdik. Şu ana kadar geldiğimiz çalışmalarla ilgili ilimize ayrılan para da yaklaşık 750 milyon TL. Bu rakama daha devlet hastanesi dahil değil, bu rakama il jandarma alay komutanlığının yapılacağının nokta dahil değil, bu rakama Karayolları 158. Şube Şefliğinin yapılacağı yer dahil değil. Onlarla beraber daha büyük rakamlar oluşacak. Biz durmadan, yılmadan yorulmadan yolumuza devam edeceğiz.

Omicron vakasıyla ilgili Çankırı’da virüsün görülmediğini de öğrendik. 2022 yılında sıhhatimize sağlığımıza kavuştuğumuz, Türkiye’nin daha güçlü bir Türkiye, daha gelişmiş bir Türkiye olma yolunda hareketliliğin arttığı bir sene olmasını diliyorum.

Bugün gezimizi Yapraklı yoluyla başlattık, cezaevi önünden 2.3 kilometrelik bir alanı yani 4.6 kilometre sıcak asfaltla buluşmasını gördük. Oranın maliyeti 15 milyon TL. Oradan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün yeni hizmet binasının olduğu alana gittik. İnşallah 1.5 sene içerisinde orası da bitirilerek Çankırı’mızın hizmetine kazandırılacak. 15 milyon TL civarında bir rakam da orası. Yukarı çevre yoluna çıktık, Uluyazının orda 158. Karayolları Şube Şefliğimizin asfalt plentinin olduğu yeri gördük. Bununla beraber Uluyazının çevre yolunun her iki taraflı da sıcak asfaltının yapıldığı noktayı gördük. Arkasından devlet hastanemizin hemen yanı başında olan İl Jandarma Alay Komutanlığının olduğu bölgeye yeni 400 yataklı devlet hastanemizin yerinin yapılacağı noktayı gördük. İnşallah orada hem mevcut hastanemiz hem yeni hastanemizle beraber 700 yataklı hastanemiz Çankırı’nın hizmetine sunulacak. Arkasından eski gazi ilkokulunun bulunduğu bölgeye gittik, orada Çankırı’mıza yeni kazandıracağımız şu anda projelerinin çalışıldığı ve yapım ihalesinin yakın zamanda yapılıp 2022 sonunda da Çankırı’ya kazandırılacağı İl Halk Kütüphanesinin olduğu noktayı gördük. Yine Taş Mescit aile Sağlığı merkezini gördük. Buradaki biten noktayı ve hizmet edilecek binanın yapımıyla ilgili süreci hep beraber resmettiniz. Bulunduğumuz nokta Çankırı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun inşaatının olduğu nokta. Buraya kadar Çankırı’mızda yapmış olduğumuz çalışmaları kısa da olsa sizlerle ve sizlerin vasıtasıyla Çankırılı hemşehrilerimizle paylaşmaya çalıştık. Hemşehrilerimizin hepsine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

(Yeni Kütüphane ve kültür merkezinin yapılacağı yer)

 

Çivitcioğlu, 750 milyon lira bedelli çalışmaları yerinde inceledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin