Çocuklar, “Engelsiz Lezzetler Waffle” etkinliğinde hünerlerini sergiledi

featured
service

Çankırı Belediyesi, Çankırı Aşçılar Derneği tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle “Engelsiz Lezzetler Waffle Etkinliği” düzenlendi.

Engeli olan bireylere ve sosyalleşmelerine dikkat çekmek amacı ile Yunus AVM’de yapılan etkinliğe Vali Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kurum müdürleri, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Bu yıl 3.sü düzenlenen Engelsiz Lezzetler Waffle Etkinliğimize hoş geldiniz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile Belediyemiz Engelliler Koordinasyon Merkezi ve Çankırı Aşçılar Derneğinin düzenlediği güzel bir etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.  Bu etkinliklerimizin amacı engeli olan bireylerimize ve onların sosyalleşmelerine dikkat çekmektir.” dedi.

Esen, engellilere yönelik çalışmalardan bahsederek, şöyle devam etti: “Engeli olan vatandaşlarımız bizlere emanet. Engelliler Koordinasyon Merkezimizin şu an 534 aktif üyesi bulunmaktadır. Engeli olan vatandaşlarımız için ücretsiz EKPSS kursu başta olmak üzere 12 farklı alanda kurs ve etkinlikler düzenliyoruz. Şu an için devam eden takı, ritim, bağlama ve yüzme kurslarımıza 23 özel kardeşimiz katılım sağlamaktadır.

Engelli olan bireylerin yaşam koşullarını iyileştirmek, bu konuda farkındalık oluşturmak, bilgi ve becerilerine katkı sağlamak, sosyal hayat içerisinde kaynaşmalarını sağlamak, toplum içerisinde sarsılmaz bir rol ve yer biçmek, kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak için elimizden gelen desteği vermeye gayret ediyoruz.

Bizi birbirimizden farklı kılan şey bedenlerimiz ya da engellerimiz değil, dünyayı algılama biçimimizdir. Şunu özellikle vurgulamak isterim ki; biz birlikte güzeliz. Sözlerime burada son vermek istiyorum. Zira şimdi tatlı zamanı. Tüm katılımcılarımızın birbirinden lezzetli waffle yapacağına eminim. Sabırsızlıkla bekliyorum. Onlara başarılar, sizlere de iyi seyirler diliyorum.”

Esen’in konuşmasının ardından çocuklar, aşçılarla birlikte waffle yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Vali Ayaz ve Başkan Esen, çocukları, yaptıkları waffle’lardan ötürü tebrik etti.

Çocuklar, “Engelsiz Lezzetler Waffle” etkinliğinde hünerlerini sergiledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin