Emniyetten asayiş bülteni

featured
service

Çankırı’da bıçaklı kavga

Çankırı merkezde iki kişi arasında çıkan kavgada bir kişi bıçakla yaralandı. Bıçaklayan şahıs da adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyetten yapılan bilgilendirme şöyle: “06/01/2021 günü Aksu Mahallesi Taşmescit Caddesinde meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili olarak, mağdur A.A.P isimli şahıs aralarında sözlü münakaşa yaşadığı İ.Ç.D. isimli şahıs tarafından bacak ve göğüs kısmından bıçak darbesi almak suretiyle yaralandığı beyan etmesi üzerine olayın şüphelisi İ.Ç.D. isimli erkek şahıs suç alet ile birlikte 06/01/2021 günü Asayiş Şube Müdürlüğümüz ekiplerinin titiz çalışmaları neticesi yakalanarak gözaltına alınmış, İ.Ç.D. isimli şahıs 07/01/2021 günü çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklanarak, Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

Vatandaşlarımızın huzuru ve genel asayişin sağlanmasına yönelik olarak suçun önlenmesi ve meydana gelen olayların faillerinin yakalanması için Asayiş Şube Müdürlüğümüzün titiz ve çok yönlü çalışmaları devam etmektedir.”

Çankırı’da hırsızlık yapan şahıs tutuklandı

Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde hırsızlık yapan bir şahsı yakaladı. Şahıs çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyetten yapılan açıklama şöyle: “02/10/2020 tarihi, 21/10/2020 tarihi ve 17/12/2020 tarihinde ilimiz merkezinde meydana gelen üç ayrı Evden Hırsızlık olayı ile 16/10/2020 tarihinde meydana gelen Açıktan Hırsızlık olayının faili meçhul şüpheli ve şüphelilerinin tespiti amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan çok yönlü araştırmalar kapsamında; benzer tarz ve yöntemler kullanarak ilimizde farklı olaylara karışan R.Y. isimli erkek şahsın meydana gelen olayları gerçekleştirdiği anlaşılmış, 05/01/2021 günü 14.00 sıralarında R.Y. isimli şahıs ilimiz merkezinden Asayiş Şube Müdürlüğümüz ekiplerince düzenlenen operasyon ile yakalanarak gözaltına alınmış, R.Y. isimli şahıs 06/01/2021 günü çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklanarak, Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. Vatandaşlarımızın huzuru ve genel asayişin sağlanmasına yönelik olarak suçun önlenmesi ve meydana gelen olayların faillerinin yakalanması için Asayiş Şube Müdürlüğümüzün titiz ve çok yönlü çalışmaları devam etmektedir.”

Tekel bayide alkol alan şahıslara ceza

Çankırı’da bir adreste tekel bayi işletmesi içinde alkol alan şahıslara polis baskın yaptı. 8 kişinin sosyal mesafe kurallarına uymadıkları, maske takmadıkları ve işyeri içerisinde alkol tükettikleri tespit edildi. Şahıslara 25 bin lira para cezası verildi.

Emniyetten yapılan açıklama şöyle: “İlimiz Mimar Sinan Mahallesindeki bir adreste faaliyet gösteren tekel bayi içerisinde alkol alan şahısların bulunduğu yönündeki ihbar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce olay yerine intikal edilmiş, bahse konu işyeri içerisine girildiğinde, 8 erkek şahsın işyeri içerisinde sosyal mesafe kurallarına uymadıkları, maske takmadıkları ve işyeri içerisinde alkol tükettikleri tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak İşyeri içerisinde bulunan 8 şahsa Covid19 tedbirleri kapsamında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282.maddesi gereğince toplam 25.200 TL idari para cezası uygulanmış, bahse konu işyerine açık alkollü içki satış belgesi olmadan sunum yapmasından dolayı gerekli idari işlem yapılmıştır. Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği odaklı, mevcut kamu esenliği ve emniyeti amaçlı, Vatandaş ve Kolluk uyumlu olarak çalışmalara titizlikle devam edilmektedir.”

Ters şeritten giden sürücü enselendi

Çankırı’da polis ekiplerince, ters yönden giden bir araç sürücüsü ihbar üzerine yakalandı. Şahsa para cezası verilip adli işlem yapıldı.

Emniyetten yapılan açıklama şöyle: “13.01.2021 günü sosyal medya ortamında beyaz renkli bir aracın Çankırı Küçük Sanayi Sitesi istikametinden ilimiz merkezine doğru ters şeritte trafik güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde seyrettiği şeklinde yapılan paylaşımlarla ilgili olarak bahse konu aracın tespitine yönelik İl Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünce yapılan ortak çalışmalar neticesinde bahse konu araç sürücüsünün ilimiz Orta ilçesinde ikamet eden Y.K.  isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, şahıs hakkında trafik ekiplerince Karayolları Trafik Kanununun tek yönlü karayollarında araçların ters istikamette sürülmesi maddesine istinaden 1339.00 TL trafik idari para cezası tanzim edilmiş, ayrıca Y.K. isimli şahsın yakalanması sağlanarak hakkında Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma suçundan adli tahkikat yapılmıştır.

Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği odaklı, mevcut kamu esenliği ve emniyeti amaçlı, Vatandaş Kolluk uyumlu çalışmalara titizlikle devam edilmektedir.”

Emniyetten asayiş bülteni

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin