Eski Adliye Binası Müzeye Dönüşecek mi?

featured
service

Eski Adliye Binası’nın Müzeye Dönüştürülmesi

Valiliğimizin girişimleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edilen Eski Eski Adliye Binası’nın müze olarak kullanılmak üzere yapımına 3 Şubat 2014 tarihinde başlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca ödeneği tahsis edilen ve İl Özel İdaresince ihalesi gerçekleştirilen işin 2014 sonunda bitmesi planlanıyor.

Sözkonusu Çankırı Müzesi Onarımı ile Teşhir ve Tanzimi işinin tamamlanmasıyla birlikte yeni yerinde hizmete girecek olan Müzemizin onarımını yerinde görmeye gelen ziyaretcilerde bir hayli çoğunlukta.

Sayın Vali Vahdettin Özcan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yrd. V. Fevzi Pamukçuoğlu, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yrd. V. Mustafa Bozdemir 30 Nisan 2014 Çarşamba günü Eski Adliye Binası’nda incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne Müze Binası olarak kullanılmak üzere tahsis edilmesi ile Çankırı müstakil ve tarihi bir müze binasına sahip olacak.

Valiliğimizin girişimleriyle müze olarak kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edilen Eski Adliye Binası’nın onarımı ile teşhir ve tanzim işinin tamamlanmasıyla birlikte yeni yerinde hizmete girecek olan Çankırı Müzesinin ilimizin tanıtımına büyük katkısının olacağı düşünülüyor.

Eski Adliye Binası Müzeye Dönüşecek mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin