Rektör Çiftçi: Öğrenci sayımız geçen yıla göre 1500 öğrenci arttı

featured
service

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, üniversitedeki öğrenci sayılarına ilişkin açıklama yaptı. Rektör Çiftçi, “Öğrenci sayımız geçen yıla göre 1500 kişi artmış, 20 bine yaklaşmıştır.” dedi.

İtfaiye Teşkilatı’nın 307. kuruluş yıl dönümü nedeniyle İtfaiye Müdürlüğünde düzenlenen programa katılan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, itfaiyecilerin önemli görevler icra ettiğini söyledi.

Rektör Çiftçi, öğrenci sayılarına ilişkin de yaptığı açıklamada, “Üniversitemiz her geçen gün büyüyor. Türkiye genelinde bir sistemin yansıması olarak birçok bölüm ve fakültenin öğrenci almamasına rağmen ÇAKÜ geçen yıla göre öğrenci sayısını yaklaşık olarak 1500 artırmıştır. Bugün 20 bin sınırlarında öğrencisi olan üniversitemiz vardır. Üniversiteler insan inşa eden kurumlar olduğu için insanın olduğu her yerde bizim üniversitemiz olacaktır. Dolayısıyla insanla ilgili her meselede biz paydaş olarak elimizden gelen enerjiyi sarf edeceğiz, gücümüzü ortaya koyacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Rektör Çiftçi: Öğrenci sayımız geçen yıla göre 1500 öğrenci arttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin