Sorunlar yerinde tespit edilecek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında sorunların yerinde tespiti için yeni bir çalışma başlatıldı.

Konu ile ilgili kurumdan yapılan bilgilendirme şöyle:

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde hizmet sunan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP), aile ve bireylerin, sosyal sorunlarının daha hızlı tespiti ile sosyal hizmetler ve sosyal yardımlar başta olmak üzere, kamu hizmetlerine daha hızlı erişimini sağlamak amacıyla tasarlanmış bir programdır. 

Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak ASDEP birimimiz ile sorunları yerinde tespit ediyor çözüm için gereken kamu kurumlarına yönlendiriyoruz. 81 İlde ve her evdeyiz. ASDEP Aile Sosyal Destek Programı ‘AİLEYE AİLE İÇİNDE DESTEK‘ sloganıyla yola çıkan bir destek programıdır. ASDEP olarak amacımız;  Çankırı’da sağlık eğitim, hukuk, ekonomi, istihdam, barınma alanlarda desteğe ihtiyacı olan birey ve ailelerin doğru rehberlik ve doğru yönlendirmeyle kamu hizmetlerinden eksiksiz bir biçimde faydalanmalarında köprü görevi görmektir.

Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım Çankırı’da her kapıyı çalmamız o kapının arkasında yolunda gitmeyen her ne varsa onu tespit etmemiz ve devletin şefkat elini uzatmamız gerektiğini belirterek;   Bu amaçla ilçe ilçe, mahalle mahalle, hane hane gezerek vatandaşlarımızın taleplerini dinliyoruz. Eğitim eksikliği yaşayan bir çocuk, sağlık hizmetlerinden yararlanamayan engelli bir vatandaş, şiddet mağduru bir kadın, bir işsiz…  Tespit ettiğimiz vakalarda bireyleri Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri için ilgili kamu ve kuruluşlarına yönlendiriyoruz. Unutmayalım ki birinin hayatı sürekli geceyse bizim gündüzümüz anlamını yitirir! Çünkü biz biriz aileyiz. ifadelerinde bulunmuştur.

ASDEP’ le daha güçlü bir aile daha güçlü bir toplum ve daha güçlü bir ülke hedeflenmektedir. 1 Temmuz tarihi itibariyle ASDEP olarak Çankırı’da desteğe ihtiyacı olan bireylere doğru rehberlik ve yönlendirme yaparak kamu hizmetleriyle buluşturmaya devam edeceğiz.  Doğru tespit ve yönlendirme ile çözüme kavuşan vakaların gelecek adına bizlere umut vereceği ve yarının Çankırı’sı ve Türkiye’si için atılacak doğru adımlar olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Mesai saatleri içerisinde ASDEP görevlisi arkadaşlarımız sizin de her an kapınızı çalabilir.”

Sorunlar yerinde tespit edilecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin