Uzman Çavuş Koca, eşi ve çocuğu toprağa verildi

featured
service

Erzurum’un Horasan ilçesinde yolcu otobüsü ile otomobilin çarpışması sonucu hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Asil Koca (25), eşi Pakize (27) ve 4 yaşındaki çocukları Toprak Ege memleketleri Çankırı’da toprağa verildi

Hamile eşinin doktor kontrolü sonrası Erzurum’dan görev yeri Kars’a dönüş sırasında Horasan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş Koca, eşi ve çocuklarının cenazeleri Erzurum’dan uçakla Ankara’ya buradan da kara yoluyla Kızılırmak ilçesine bağlı Güneykışla köyüne getirildi.

İlk olarak baba evine getirilen cenazeler, burada helallik alınmasının ardından köy meydanına götürüldü. Bu sırada 4 kardeş olan Jandarma Uzman Çavuş Asil Koca’nın babası İlhan, annesi Adalet ile 4 kardeş olan eşi Pakize Koca’nın babası Tuncay ile annesi Fatma Koca göz yaşlarını tutamadı.

Köy meydanında kılınan cenaze namazının ardında aile üyeleri köy mezarlığında toprağa verildi. Jandarma Uzman Çavuş Asil Koca’nın 2019 yılında Fırat Kalkanı harekat bölgesinde YPG/PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Yalçın Koca’nın amcaoğlu olduğu öğrenildi.

Cenaze törenine Vali Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hıdır Ayçiçek ile yakınları ve vatandaşlar katıldı.

 

Uzman Çavuş Koca, eşi ve çocuğu toprağa verildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin